Nikogo nie ma w domu, Mikołaj Pasiński, Gosia Herba

Autor: Mikołaj Pasiński, Gosia Herba
Tytuł: Nikogo nie ma w domu
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 40

Leo postanawia odwiedzić swojego przyjaciela, Kimbo. Dziś są urodziny Kimbo, więc to świetna okazja na spotkanie. Po drodze jest czas na zakup prezentu, niestety wszystkie plany Leo coś krzyżuje – a to sprzeczające się Biedronka ze Stonką, a to marsz robali… czy uda jej się dotrzeć na miejsce?

Nikogo nie ma w domu to pozycja dla dzieci powyżej 3 lat. Autorem tekstu jest Mikołaj Pasiński, a za ilustracje odpowiada Gosia Herba. Książka wyszła w serii Książki ARTystyczne.

Książka opowiada przede wszystkim o drodze Leo do przyjaciela. Po drodze dzieje się wiele, w tym zablokowanie miasta przez marsz robali, sprzeczka w cukierni i kolejka w sklepie z rymami. Wszystko to jest napisane prostym językiem, pojawiają się dialogi, a tekstu nie jest za dużo, więc dzieci mogą skupić się na czytaniu i oglądaniu. Dodajmy do tego drukowane litery w dymkach, które ułatwiają małym dzieciom odczytywanie słów.

Książka jest przepięknie ilustrowana. Jest bardzo dużo kolorów i detali, które zachwycają. Przy każdej lekturze jesteśmy w stanie odkryć coś nowego. Oprócz tego podczas czytania możemy odszukiwać ukryte na kartach żabki, które bawią się w chowanego. To świetna i angażująca zabawa dla maluchów.

Tekst jest prosty, nie ma tu skomplikowanych słów. Podoba mi się, że czasem wpleciono go w ilustracje. Sprawia to, że nie jest sztampowo wydrukowany. Całość dopełniają zachwycające ilustracje, które warto śledzić podczas czytania.

Nikogo nie ma w domu to przyjemna opowieść dla młodszych czytelników. Ładnie wydana książka sprawdzi się też jako prezent dla dziecka. Polecam! 

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

Więcej informacji o książkach wydawnictwa znajdziecie tu.

 

3 komentarze:

  1. Podoba mi się możliwość zapoznawania się z kolejnymi stronami tej lektury.

    OdpowiedzUsuń
  2. To naprawdę ciekawa propozycja.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!