Soczewka powiększająca od wydawnictwa M.


Soczewka powiększająca to ułatwienie dla osób starszych, słabowidzących lub noszących okulary. Jest wykonana z miękkiego tworzywa, dzięki czemu wygodnie trzyma się ją w dłoni. Jest lekka i elastyczna, co moim zdaniem czyni ją wygodną w podróży. Doskonale powiększa tekst, sprawiając, że jest on czytelny i dobrze widoczny. Ma duży rozmiar, dzięki czemu łatwiej jest czytać długie zdania, bez konieczności ciągłego przesuwania narzędzia.

Początkowo miałam problem ze zrozumieniem, z której strony soczewka będzie powiększać tekst. Jest ona jednak doskonała zarówno z jednej jak i drugiej strony, tekst nie rozmazuje się, a jej waga nie nadwyręża dłoni.

Soczewki można używać do małych liter, dzięki czemu zastąpi ona okulary. Różnicę w tekście widać od razu. Doskonale nadaje się do Biblii, gdzie mały druk może powodować problemy.

Polecam tym, którzy chcą sprawić swoim bliskim, lub sobie prezent.

Soczewkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa M.:


13 komentarzy:

 1. To całkiem przydatna rzecz. Sama używałam czegoś bardzo podobnego do tej soczewki, kiedy miałam wkraplaną atropinę, a co za tym idzie, nie mogłam nic przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Soczewka jest naprawdę świetna! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka soczewka bardzo by mi się przydała, gdyż mam kilka książek w swojej biblioteczce z niezwykle małą czcionką.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł, chyba kupię coś takiego mojej babci:) W wolnej chwili zapraszam do mnie na http://ourloveourpassion.blogspot.com/ :) Obserwujemy? Chętnie wpadnę tu jeszcze nie raz:*

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł, a przede wszystkim duże ułatwienie!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ją już w domu, świetna - na pewno będę jej używać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsze, co mi przyszło do głowy to to, że czytając coś z taką soczewką, można się poczuć jak jeden z tych archeologów-badaczy w filmach przygodowych :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Własnie dizsaj u mnie też pojawiła sie reklama tej soczewki, uwazam, ze to swietny dodatek do kazdej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niedawno otrzymałam soczewkę i według mnie - rewelacja. Znacznie ułatwia czytanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla starszych ludzi to cudowna perspektywa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam i ja :). Rodzicom czasem się przydaje przy czytaniu gazet, listów i innych druków (książek niestety nie chcą czytać...).

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!