"Projekcja astralna" - Edain McCoyAutor: Edain McCoy
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron:249

Edain McCoy początkowo interesowała się tarotem. Dopiero po pewnym czasie odkryła swoją fascynację podróżami poza ciało, czego wyraz dała w książce „Projekcja astralna”, która w 2013 roku ukazała się dzięki wydawnictwu Illuminatio.

Książka wprowadza nas w tajniki podróżowania poza ciało fizyczne. Najpierw autorka wyjaśnia co należy zrobić, by bezpiecznie poddawać się takim stanom. Pierwsza część książki poświęcona jest przygotowaniom. Etap ten jest o tyle ważny, ponieważ to w jego trakcie dowiadujemy się co to w ogóle jest projekcja astralna i jak właściwie ją odbywać. Gdy już poznamy podstawy przenosimy się do drugiej części książki, w której opisane jest w jaki sposób dokonywać wyjścia z ciała. Autorka podaje aż sześć metod podróży astralnej. Każda z technik opisana jest szczegółowo i uważnie. Na końcu książki znajdziemy rozdziały poświęcone bardziej zaawansowanym technikom projekcji, które pomogą nam się rozwinąć duchowo i poznać nowe obszary. 

Książka napisana jest prostym językiem, chociaż bardzo szczegółowym. Autorka zdaje sobie sprawę, że to o czym pisze, nie należy ani do łatwych ani do całkiem bezpiecznych, dlatego tak ważne jest uważne przestudiowanie jej książki. Jeśli zdecydujemy się na próby z podróżami poza ciało, powinniśmy wiedzieć czemu one służą i co może nas podczas nich spotkać. O tym wszystkim uprzedza właśnie McCoy.

Poradnik zawiera nie tylko sam tekst, ale jest pełen dodatków – niektóre wiadomości podawane są w punktach, tabelkach, inne ilustrują rysunki, a na początku jest nawet wzór dzienniczka, który powinniśmy prowadzić. Takie urozmaicenia wzbogacają i uatrakcyjniają książkę. 

Wielkim plusem jest glosariusz, który znajdziemy na końcu. Skrótowo opisuje ważne pojęcia z omawianej dziedziny. Dodatkowo w treści znajdziemy przypisy, które tłumaczą niejasności. Sama treść pozbawiona jest błędów. Autorka skupia się na różnorodności, nie tylko pokazując wiele technik umożliwiających podróże astralne, ale też opisując np. wpływ na projekcie różnych czynników. Dzięki tej różnorodności nie jesteśmy skazani na trzymanie się wyłącznie jednej metody, ale możemy sami próbować, co najlepiej nam pasuje. Poza tym rozdziały kończą się krótkim podsumowaniem, które ułatwia zapoznanie się z treścią i przypomina o najważniejszych sprawach.
Poradnik jest bardzo estetycznie wydany. Piękna okładka przyciąga wzrok kolorami, a kartki są przyjemne w dotyku. Każdy rozdział zaczyna się numerem i tytułem w ozdobnej ramce, poza tym nie ma w niej dodatkowych motywów. Zamiast graficznych dodatków postawiono na treść i słusznie.

Książkę czytało się szybko, głównie ze względu na interesującą treść. Autorka pokazuje, jak wielką wiedzę ma na ten temat, gdyż często łączy podróże astralne z aromaterapią, leczeniem, używaniem dźwięków… Opisuje dokładnie rozmieszczenie czakr i metodę świadomego śnienia. Łączy wiele dziedzin, które pomocne są przy projekcji astralnej.

Komu mogę polecić książkę? Tym, którzy lubią eksperymentować. Poradnik ten przybliży wam temat projekcji astralnej i być może zachęci do własnych prób w tym temacie.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Illuminatio:

5 komentarzy:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!