"Tarot" - P. Scott HollanderTytuł: Tarot
Tytuł oryginalny: Tarot for beginners: An easy guide to under standing & interpreting the Tarot
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 316

P. Scott Hollander to pisarka, która fascynowała się Tarotem i przez wiele lat zgłębiała jego tajemnice. W 2013 roku dzięki wydawnictwu Illumiantio pojawiła się na rynku jej książka pt. „Tarot”.

Podręcznik dzieli się na trzy części – jedna mówi o Arkanach Wielkich, druga o Małych a ostatnia część opisuje jak należy kart używać i jak je odczytywać. Każdej z kart poświęcony jest osobny podrozdział, który zawiera symbolikę, opis, znaczenie i odczyt danej karty. Oprócz tego mamy jej różne wizerunki, by łatwiej było zobaczyć czym się charakteryzuje. W ostatniej części mamy opis osób, które przyporządkowane są konkretnym żywiołom i ich odpowiednikom na kartach. Potem mamy podrozdział o tym, jak należy używać kart – od sposoby ich trzymania, rozkładania i odczytywania do zadawania pytań. Kolejno mamy rozdział o tym, jak możemy rozkładać Tarota. Sposobów jest kilka, wybór należy do nas.
Wielkim plusem książki są ilustracje. Zarówno te pokazujące karty w różnych wersjach, jak też i te, które pomagają zrozumieć jak rozłożyć Tarota do wróżenia. Poza tym język jest dość prosty, chociaż mówi o rzeczach trudnych i szczegółowych. No i jak zawsze piękna okładka, jako kolejny plus.

Bardzo dobrze sprawdziła się też redakcja i korekta. Książka nie ma błędów, czyta się ją z przyjemnością, chociaż do najłatwiejszych nie należy. Tarot to skomplikowany dział, który jednak został dobrze opisany.
Książka jest dość duża jeśli chodzi o objętość. Nie należy się jednak dziwić – dwie pierwsze części to opis każdej karty kolejno, co zajmuje sporo stron. Jest to jedna z najmocniejszych stron tej pozycji.

Książkę czytało mi się szybko i przyjemnie. Autorka poradziła sobie doskonale z tematem, chcąc nas przekonać, że Tarot to interesująca ale też złożona część magii. Udało jej się to w stu procentach, a struktura książki jest zachwycająca.

Polecam tym, którzy chcieliby poznać tajniki Tarota. Karty są fascynujące, a zrozumienie co chcą nam przekazać warte jest zapoznania. Moim zdaniem to dobry podręcznik dla tych, którzy chcą bliżej poznać Tarota, jak też dla tych, którzy do tej pory znają go jedynie z nazwy.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:

6 komentarzy:

 1. Sama może sięgnęłabym z ciekawości, ale znam kogoś, kto bardzo interesuje się Tarotem i spodobałoby sie tej osobie czytanie książki o tej tematyce;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właściwie to czemu nie, seria tego wydaniwctwa "dla początkujących" jest naprawdę super :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie jakoś tarot nie rajcuje, ale kiedyś kupiłam książkę pt. "Wróżenie z kart dla początkujących" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tematyka niezbyt mnie interesuje, więc podziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właściwie nie wierzę w takie rzeczy. Na pewno po nią nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!