"7 zasad sukcesu według Mistrza Chuang Yao" - Maciej StawickiAutor: Maciej Stawicki
Tytuł: 7 zasad sukcesu według Mistrza Chuang Yao
Liczba stron:137


Maciej Stawicki zafascynowany jest filozofią Dalekiego Wschodu. Z tego powodu zgłębia tajemnice tego regionu, a potem opisuje je w swoich książkach. Jedną z takich książek jest „7 zasad sukcesu według Mistrza Chuang Yao”, która została wydana w 2013 roku przez wydawnictwo Studio Astropsychologii.

Książka jest napisana w formie nauki, jaką otrzymywał narrator od Mistrza. Rozmawiają oni, a uczeń przyjmuje cenne rady, wskazówki i nauki. Przeżywają przy tym różne „przygody” np. zostają napadnięci przez uzbrojonych w noże mężczyzn. To też lekcja, nie tylko dla ucznia, ale też dla Mistrza, który pokazuje zalety tej sytuacji. Wszystko, co chcemy osiągnąć w życiu jest na wyciągnięcie ręki, o czym stara się przekonać Mistrz. Jest on przy tym bardzo spokojny, opanowany i pewny siebie, bije od niego niesamowita energia. Przy okazji sami powinniśmy się wyzbyć obaw, by móc w życiu osiągnąć wszystko co chcemy. To nasz umysł jest dla nas jedyną przeszkodą. Nie ma jednak złotego środka, czy jakiegoś sztywnego zachowania na to, by osiągnąć sukces. Każdy z nas indywidualnie musi do tego dotrzeć, ale ważne by zrozumieć, że nie osiąga się go za pomocą środków finansowych, czy uporu, ale przez racjonalność i pewność.

Książka jest krótka, ma nieco ponad 130 stron. Ma mały format, bardzo przyjemny swoją drogą. Każdy nowy rozdział zaczyna się osobną kartką z obrazkiem, a kończy podsumowaniem lekcji i małą ikonką. Estetycznie książka robi świetne wrażenie.

Minusem jest moim zdaniem podzielenie jej na tak wiele podrozdziałów. Historie często są spójne w każdej z lekcji, ale rozłączone na kilka mniejszych części. Jest to zbędny zabieg moim zdaniem. Poza tym często, gdy Mistrz mówi jego dialogi przechodzą w narrację, o czym trudno się nieraz zorientować.

Poza tym książka jest ciekawa i czyta się ją błyskawicznie. Temat moim zdaniem jest warty uwagi, może pomóc nam zrozumieć co robimy źle i jak można inaczej spojrzeć na pewne sprawy.

Książkę polecam tym, którzy lubią czytać o nowych rzeczach i chcą poznawać inne filozofie i sposoby życia. To krótka opowieść o naukach Mistrza, z której da się wynieść dla siebie cenne rady. Pamiętajcie jednak, że jest to tylko sugestia, a nie wytyczona ścieżka, którą każdy musi się poruszać.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:

8 komentarzy:

 1. Lubię książki traktujące o dalekowschodniej myśli filozoficznej, a kiedy są tak ładnie wydane, to już w ogóle przyjemność z czytania gwarantowana :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce i wydaje mi się, że jest godna uwagi. Może dobrze pokierować naszym działaniem, tym, co robimy i pokazać jak postępować dalej :-)

  Pozdrawiam i zapraszam:

  im-bookworm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Znalazło się w niej kilka fajnych porad i cytatów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na początku myślałam ze to typowy poradnik, jednak stwierdzam ze w sposób jaki go napisano jest o wiele lepszy :D takie rozmowy o wiele lepiej się czyta niż nudne sformułowania...

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło wspominam tę książkę, nie jst to typowy poradnik, a kilka zasad warto zapamiętać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję Wam za wszystkie komentarze. Będą one bardzo pomocne przy pisaniu kolejnej części. Pozdrawiam. Maciej Stawicki

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!