"Droga ku życiu. Medytacje dla ciebie" - Dantua SzmidtLiczba stron: 163


Danuta Szmidt to kobieta, która długo zmagała się z napisaniem książki. Były to jednak rozterki wewnętrzne, które w końcu rozwiał sen. Tak oto powstała książka „Droga ku życiu – medytacje dla ciebie”.

Książka opowiada o tym, jak żyć. Obecnie nasze życie jest tylko iluzją. Po przeczytaniu tej pozycji powinno obrać właściwy tor.

Autorka porusza ważne kwestie związane z naszą egzystencją. Pokazuje, że istnieją dwie prawdy: ta, której nas nauczono i ta, która została przed nami ukryta. Człowiek podąża za tym, co jest według niego ważne – za pieniędzmi, sukcesem, karierą, myśląc, że wszystko czego może dowiedzieć się o sobie i świecie zdobędzie z książek. Jednak prawda płynie z naszego wnętrza. Trzeba nauczyć się pytać i odczytywać znaki, które daje nam Bóg.

Człowiek oddalił się od Boga. Zostaliśmy stworzeni przez Niego, na jego podobieństwo i tylko my sami jesteśmy winni temu, że się od Niego oddalamy. Nie powinniśmy podążać za modą, tylko być wiernymi sobie, naszym przekonaniom, tym co podpowiada nam nasze wnętrze. Żyjemy w iluzji. Musimy się obudzić z tego snu, który opanował nasze społeczeństwo.

Książka posiada 33 krótkie rozdziały. Każdy z nich opatrzony jest podkreśleniem, tytułem i cytatem. Wygląda to ładnie i estetycznie, chociaż moim zdaniem cytaty powinny odróżniać się jakoś od tekstu (czcionką czy rozmiarem). Często są również zbyt długie (zajmują nawet jedną stronę).

Jeśli chodzi o pisarstwo, to pani Szmidt pisze lekko. Czyta się ją przyjemnie, chociaż nie raz miałam wrażenie, że autorka próbuje trzymać czytelnika w sztucznie tworzonej niepewności. Przez to początkowe rozdziały nie odkrywają przed nami prawdy o życiu, którą Szmidt chce przekazać.
Błędy też się pojawiają. Niemal przed każdym „i” jest przecinek. Nie zależnie od tego, czy jest to wtrącenie, czy zdanie podrzędne, przecinki pojawiają się ciągle.

Sama książka jest dobrym poradnikiem, który pokazuje jak człowiek jest manipulowany w ówczesnym świecie, jak jego życie jest tylko marnym powieleniem schematu. Można powiedzieć, że to doskonały przykład literatury ezoterycznej.

Pozycja ta moim zdaniem jest warta uwagi. Pomaga zrozumieć, jak marne jest nasze życie, jak bardzo oddaliliśmy się od tego, co ważne. Autorka pisze mądrze, dobitnie, nie boi się prawdy, a nawet kontrowersji. Pokazuje czytelnikowi świat, taki jak ona go widzi. Na pewno dla wielu będzie zaskoczeniem to, co chce nam przekazać, ale warto sięgnąć po tę pozycję, by przekonać się o co jej chodzi. I oczywiście by skonfrontować swoje poglądy z jej. Nawet jeśli popatrzymy na to z przymrużeniem oka, będzie to doskonały początek przygody z wewnętrzną polemiką – medytacją.

Moim zdaniem książka jest interesująca. Kto powinien po nią sięgnąć? Każdy. Naprawdę każdy! Dlaczego? Bo nawet jeśli temat was nie interesuje, to po przeczytaniu jej inaczej spojrzycie na swoje życie. Warto. 

3 komentarze:

  1. Z książek o tematyce ezoterycznej to miałam w rękach chyba tylko "Sekretną historię świata"Jonathana Blacka, ale ten poradnik wydaje się ciekawy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja także polecam tę książkę dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać i poszerzać swoja świadomość.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!