Smerfy. 100 naklejek. Nowe przygody

Tytuł: Smerfy. 100 naklejek. Nowe przygody
Seria: 100 naklejek
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 16


W smerfnej wiosce zawsze wiele się dzieje. A to Ważniak wpada na nowy pomysł, więc reszta mieszkańców postanawia się schować, a to Ciamajda zamiast pomóc niechcący wywołuje pożar… Sprawdźcie sami, co jeszcze może się wydarzyć, a przy okazji bawcie się naklejkami ze Smerfami.

Książka 100 naklejek. Smerfy. Nowe przygody to kolejna z serii pozycja, w której główną atrakcją dla młodych czytelników będą naklejki. Znajdziemy je w środku książki, a rozkładówkę można bez obaw wyrwać i odłożyć na bok, by korzystać podczas zabawy. Jednak poza naklejkami są tu też zadania i zabawy, które na pewno spodobają się młodszym użytkownikom.

Na kartkach książki pojawiają się wiele interesujących zadań do wykonania. Jest na przykład wyszukiwanie różnic czy miejsce na narysowanie swojego smerfnego portretu. Dziecko może też ćwiczyć uważność, gdy śledzi ścieżki smerfów i dopasowuje je do odpowiednich miejsc. Każde zadanie jest inne, a ich różnorodność sprawia, że nie można się nudzić.

Na kartach są też miejsca na skorzystanie z naklejek. Można ozdabiać strony, przyklejać dowolnie lub dopasowywać do scenografii. To pobudza kreatywność, a także ćwiczy małą motorykę, ponieważ dla maluchów już samo odklejenie naklejki może okazać się wyzwaniem, a co dopiero przyczepienie jej w odpowiednim miejscu i zmieszczenie się w ramce.

Warto jeszcze wspomnieć o samych smerfach. Postacie są dobrze oddane, przypominają kreskę z klasycznej animacji, która wiele lat temu pojawiała się jako wieczorynka w telewizji. Nie są to komputerowo generowane postacie, co bardzo mnie ucieszyło, gdy sięgnęłam po ten tytuł.

Przyznam szczerze, że pozytywnie zaskakują mnie zbiory z serii 100 naklejek. Nie tylko mają masę pięknych tytułowych nalepek, lecz także ciekawe zadania, które zajmują czas dziecka. To świetna zabawa, bardzo mi się podobało rozwiązywanie ćwiczeń.

Polecam szczególnie rodzicom, którzy chcą zapoznać dzieci ze smerfami i zająć im czas w ciekawy sposób.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

Więcej informacji o książkach wydawnictwa znajdziecie tu.

 

 

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!