My Little Pony. Nowe pokolenie.Książeczka kredeczka

 

Tytuł: My Little Pony. Nowe pokolenie.Książeczka kredeczka
Seria: Książeczka kredeczka
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 16

 

Jeśli twoje dziecko lubi kolorować, nie może w waszej domowej biblioteczce zabraknąć książek z serii Książeczka kredeczka. W cyklu znajdziemy kilka tytułów, w tym ten o kucykach My Little Pony.

Książka ma kształt kredki, co jest oryginalne i ciekawe. W środku znajdziemy szesnaście obrazków, każdy z nich jest wielkości strony książki. Są to ilustracje przedstawiające bohaterów serialu o kucykach. Tym razem jednak mamy do czynienia z nowymi postaciami, nie znajdziemy tu Applejack czy Pinkie Pie. Pojawia się natomiast Sparky, którego można oglądać też w serialu o kucykach.

Ilustracje są bez tła, to tylko postacie do pokolorowania. Każda z nich różni się, nie są powielone. Myślę, że dzieciaki rozpoznają bohaterów, będą mogły odwzorować ich wygląd z bajki lub pobawić się w samodzielne dobieranie kolorów. To pobudza kreatywność i pomysłowości, ćwiczy cierpliwość i zdolności manualne. Jest też dobrą lekcją uważności.

W książce jest mało tekstu, nie on jest tu ważny. Na każdej ze stron znajdziemy tylko kilka krótkich linijek, które dają znać, jaka postać teraz się pojawia. To dobrze, bo dzięki temu możemy lepiej poznać kucyki.

Książka ma też naklejki. Są one umieszczone na małej wkładce, dzięki czemu można ją łatwo wyrwać ze środka pozycji. To miły dodatek, który na pewno spodoba się dzieciakom.

Książeczka kredeczka to na pewno seria, która trafi do małych artystów i fanów różnych bajek. Można miło spędzić z nią czas, bawić się i poznawać postacie z ulubionych animacji.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

Więcej informacji o książkach wydawnictwa znajdziecie tu.

 

 

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!