Bing. 100 naklejek. Nowa edycja

Tytuł: Bing. 100 naklejek. Nowa edycja
Wydawnictwo
: HarperKids
Liczba stron: 16

 

Bing jest bohaterem bajki dla dzieci, bardzo lubianą przez maluchy postacią. Nie dziwi więc, że pojawia się też w książkach dla młodych czytelników. Znajdziemy go m.in. w pozycji Bing. 100 naklejek. Nowa edycja.

W książce poza oczywistą rzeczą, czyli wkładką z naklejkami, są zadania do wykonania. Wśród nich znajdziemy na przykład rozpoznawanie kształtów, liczenie czy dopasowywanie dróg do połówek elementów. Te kreatywne ćwiczenia są bardzo różnorodne i pomagają maluchom w nauce cierpliwości, dokładności, liczenia.

Zadania są mocną stroną wydania. Oczywiście dla dzieci najważniejsze będą naklejki, jednak rodzice bez obaw mogą podsuwać ten zbiór, by dziecko mogło też kreatywnie spędzić czas. Podoba mi się, że zadania ćwiczą zdolności manualne i są dostosowane do młodego odbiorcy – nie są skomplikowane, można je zrobić z rodzicem, który przeczyta polecenie i pomoże w jego wykonaniu.

Na uwagę zasługują też ilustracje. Bing jest identyczny jak ten w animacji, dzięki czemu dziecko z łatwością rozpozna bohaterów z serialu. To duża zaleta, jeśli chodzi o wydanie dla młodych czytelników.

Jeśli chcecie, by wasze dzieci spędziły czas w pożyteczny sposób, dajcie im książki z serii 100 naklejek do zabawy. Ćwiczenia na pewno przypadną im do gustu, są proste, ale kreatywne.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

Więcej informacji o książkach wydawnictwa znajdziecie tu.

 

 

2 komentarze:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!