Zagrajmy! – Nie śmiej się


Tytuł: Nie śmiej się
Producent: Alexander
Wiek: 6+
Liczba graczy: 2-6

Znacie grę, w której dotarcie na metę oznacza przegraną? Nie? Oto ona! Nie śmiej się to gra familijna, która wywołuje salwy śmiechu.

Zadaniem graczy jest zademonstrowanie wylosowanego hasła. Hasła są różne, ale wszystkie mają jeden cel – trzeba wywołać śmiech u reszty zawodników. Jeśli gracze zachowają powagę, przegrywa osoba, która pokazywała hasło. Należy wtedy przesunąć pionek na kolejne pole na planszy. Jeśli zawodnik dotrze na koniec planszy, przegrywa. To, co pokazujemy, losuje się za pomocą kostki. Nie jest to jednak zwykła kostka – są na niej kolory, nos lub uśmiech. Kolory oznaczają to, jakie zadanie z karty nam przypada. Nos to dodatkowe utrudnienie – trzeba zaprezentować swoje hasło z nosem klauna na twarzy. Niezbyt pomocna jest również klepsydra odmierzająca czas, który pozostał do rozśmieszenia innych graczy.

Nie śmiej się to gra w kilku wariantach. Podstawowa wersja zabawki to tylko jedna z nich. Jest też wersja mini do podróży, familijna, w którą może zagrać aż dwanaście osób, a także junior z hasłami dopasowanymi do młodszych zawodników.

Mocną stroną gry jest to, że jest prosta i logiczna, a zagrać w nią może każdy. To świetny sposób na integrację, relaks i przełamanie barier. To też możliwość pokazania swojej kreatywności, pomysłowości w pokazywaniu haseł i rozśmieszaniu innych uczestników zabawy. 

Nie śmiej się to gra towarzyska, familijna, która gwarantuje ogromną frajdę młodszym i starszym. Bardzo prosta rozrywka dla całej rodziny. Polecam gorąco.

Za grę dziękuję stronie bee.pl
 

9 komentarzy:

 1. Genialne! Kto by pomyślał, że taka prosta gra może sprawić tyle frajdy. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda że jej nie mialam na ten weekend, coś czuje ze było by śmiesznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie gry i koniecznie muszę ja kupic.
  Na jesienne wieczory śmiech wskazany-)))
  Pozdrawiam!
  Irena

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy wszelkiego rodzaju planszówki. Z wielką przyjemnością zagram z córkami

  OdpowiedzUsuń
 5. Juz mi się podoba ta gra :) Z chęcią bym w nią zagrała :) Już widzę, nasze spotkania rodzinne przy tej grze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super gra. A śmiech to zdrowie, więc być może zakręcę się wokół niej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Idealna gra na zbliżające się długie wieczory. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna gra, idealna na odprężający wieczór z bliskimi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię gry, w które można zagrać całą rodzinką, wielopokoleniowo, chętnie decydujemy się na taki sposób wspólnego spędzenia czasu. :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!