Zagrajmy! – Fabryka języka


Tytuł: Fabryka języka
Producent: Zielona Sowa
Wiek: 6+

Czy języka można używać do czegoś innego poza lizaniem lizaków i mówienia? Owszem! Jest potrzebny chociażby do wygrania w grze Fabryka języka! Autorką gry jest Małgorzata Korbiel, która jest logopedą pracującą z dziećmi. Ilustracje wykonała Agnieszka Matz.

Gra składa się z planszy, czterech pionków, kostki, instrukcji i 50 dwustronnych kart. Na jednej stronie znajdują się polecenia, na drugiej części robota, które trafiają do nas za wykonane poprawnie ćwiczenie. Przed przystąpieniem do rozgrywki należy przygotować planszę, ułożyć w odpowiednich miejscach karty i postawić pionki.

Gracze mają za zadanie skompletować własnego robota. Mogą to zrobić, wykonując odpowiednie ćwiczenia. Znajdują je na karcie. Zadania są różne, łatwiejsze i trudniejsze, każde z nich związane jest z jakimiś ćwiczeniami logopedycznymi. Na przykład należy zwinąć język w rurkę, nadmuchać policzki jak balony, zrobić językiem kółka, powtórzyć łamaniec językowy. Jeśli uda się wykonać zadanie, należy przesunąć się po planszy zgodnie z tym, co na karcie. Ruchy zależą więc od tego, co wylosujemy. Pola na planszy mają swoje kolory, które również coś oznaczają. Na przykład po stanięciu na żółtym polu karty z taśmy lądują w odpadkach. Każde pole ma miniinstrukcję działania.

Mocną stroną gry jest to, że jest ona dla dość młodych graczy, lecz sprawdzi się też dla starszych zawodników. Jest zabawna, ciekawa i oryginalna. Dostarcza emocji – podczas kompletowania robota i podczas robienia zadań. To też pomoc logopedyczna. Instrukcja jest jasna, gra prosta i wciągająca.

Fabryka języka to doskonała gra dla młodszych i starszych. Wciąga i można się przy niej świetnie bawić. Jest pomysłowa i rozwijająca. Polecam z całego serca, to ten typ zabawki, który spodoba się i dzieciom, i rodzicom.Za grę dziękuję stronie bee.pl
 

2 komentarze:

  1. Fajna gra na jesienne wieczory dla całej rodziny. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Gra, która może przydac się mi podczas pracy z moim rodzicem, kiedy pamięć niestety już wymaga ćwiczeń.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!