Seria "Czerwona królowa"

Czerwona królowa
Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Fantastyka, fantasy.
– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […]

– A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?

W kontynuacji bestsellerowej Czerwonej Królowej Mare Barrow musi zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę, stawić czoło bezlitosnemu królowi Mavenowi i własnym słabościom.

Walka pomiędzy rosnącą w siłę armią rebeliantów a światem, w którym liczy się kolor krwi, przybiera na sile. Mare Barrow ma czerwoną krew, taką samą jak zwykli ludzie. Jednak jej zdolność kontrolowania błyskawic – nadprzyrodzona moc zarezerwowana dla Srebrnych – sprawia, że rządzący chcą wykorzystać dziewczynę jako broń.

Mare odkrywa, że nie jest jedyną Czerwoną, która posiada umiejętności charakterystyczne dla Srebrnych. Są też inni. Ścigana przez okrutnego króla Mavena wyrusza na wyprawę, aby zrekrutować Czerwono-Srebrnych do armii powstańców gotowych walczyć o wolność. Wielu z nich straci życie, a zdrada stanie się chlebem powszednim. Mare musi też zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę. Czy sama stanie się potworem, którego próbuje pokonać?


Trzeci tom bestsellerowej serii Czerwona Królowa to Królewska klatka.

Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.

Kto rozświetli drogę buntowników, jeśli dziewczyna od błyskawic straci swoją moc? Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę, jaką Mare znała.

Fragment III, premierowego tomu –  http://bit.ly/KrólewskaKlatkaFragment
Kod rabatowy 30% i darmowa dostawa na pierwszy i drugi tom: http://bit.ly/CzerwonaSeriaRabat


8 komentarzy:

 1. Ciekawa pozycja. Choć ostatnio dużo takich książek, w których jest walka między rebeliantami a światem. Przypomina mi się seria Jedyna Kiery Cass, a moc jaką posiada Mare z kolei przypomina mi Elsę z Krainy Lodu, tylko, że w powieści tą mocą nie jest śnieg ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie rozumiem po co ten post ;p Opis tych książek człowiek znajdzie wszędzie. Gdzie coś od Ciebie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ode mnie będą recenzje w najbliższych dniach :)

   Usuń
 3. Generalnie nie sięgam po takie powieści, ale "Czerwona królowa" mnie intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie jestem ogólnie przekonana do tej serii... Gdy wychodził pierwszy tom nawet próbowałam go przeczytać. Doszłam do połowy i zrezygnowałam - w ogóle mnie to nie zaciekawiło. Teraz zastanawiam się, czy dać jej jeszcze jedną szansę :)
  Pozdrawiam!
  Katherine Parker - About Katherine

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja to czekam na ogłoszenie wyników od wydawnictwa, które wyłonią aż 30 recenzentów całego cyklu! Trzymam mocno za to kciuki (czyli wychodzi, że trzymam za siebie kciuki)! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już ogłosili, dostaliśmy na maile informacje :)

   Usuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!