Konkurs z "Otchłanią nienawiści"



Mam dla Was konkurs. Do wygrania mam egzemplarz powieści Otchłań nienawiści.
Oto zadanie konkursowe:
W maksymalnie 3 zdaniach napisz, czy według Ciebie warto kierować się w życiu nienawiścią.
Każdy zobowiązany jest do podania przy swojej odpowiedzi adresu e-mail.




Regulamin konkursu
§1 Postanowienia ogólne
1. Organizatorem konkursu jest Agnieszka Deja, właścicielka bloga Książka od kuchni, zwana dalej Organizatorem.
2. Fundatorem nagród w konkursie jest Wydawnictwo Videograf.
4. Akcja konkursowa organizowana jest na blogu.
5. Udział w konkursie jest nieodpłatny.
6. Konkurs trwa od 11.03 do 15.03.2017 r. W wyjątkowych sytuacjach Organizator konkursu może przedłużyć lub przerwać trwanie konkursu, w określonym przez siebie zakresie, o czym poinformuje uczestników konkursu na stronie www.
§2 Uczestnicy
1. Uczestnikami konkursu mogą być:
 • osoby fizyczne zamieszkałe na terenie Rzeczypospolitej Polskiej
2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest akceptacja postanowień Regulaminu.
3. Przystępując do konkursu, Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych (imię, nazwisko, adres e-mail) na potrzeby konkursu. Osoby biorące udział w konkursach zgadzają się na publikację nazwy ich profilu (imienia oraz nazwiska) w przypadku wygranej.
4. Przystępując do Konkursu, Uczestnik potwierdza, że:
a) akceptuje postanowienia Regulaminu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie i w celach wskazanych w Regulaminie.
§3 Zasady konkursu
1. Aby wziąć udział w konkursie Uczestnik konkursu
a) musi rozwiązać zadanie konkursowe na blogu
b) nagrodę otrzymuje autor najciekawszego rozwiązania, wybrany przez Organizatora
c) Uczestnik musi stosować się do zaleceń wskazanych przez Organizatora konkursu
2. Każdy użytkownik jest uprawniony do jednej odpowiedzi
3. Warunkiem wzięcia pod uwagę Zgłoszenia jest zaprezentowanie rozwiązania w komentarzu pod konkursem na blogu
4. Konkurs przebiega następująco:
a) 11 marca od godz. 08.00 Uczestnicy mogą przesyłać Zgłoszenia,
b) należy przestrzegać wytycznych konkursowych, jedynie poprawnie nadesłane Zgłoszenia wezmą udział w losowaniu nagrody
c) najpóźniej w dniu 16 marca do godz. 23.00 zostaną ogłoszone wyniki konkursu.
5. Laureaci mają obowiązek zgłosić się po odbiór nagrody mailowo, pisząc na adres ksiazka-od-kuchni@wp.pl do dnia 20 marca do godz. 12.00.
6. W przypadku niezgłoszenia się do odbioru nagrody, Organizator wylosuje kolejne osoby, które przesłały poprawne Zgłoszenia i im przekaże nagrody.
§4 Nagrody
1. Nagrodą w konkursie jest książka ufundowana przez wydawnictwo Videograf.
2. Wydawnictwo zobowiązuje się do wysłania nagrody zwycięzcom.
§5 Postanowienia końcowe
1. Dane osobowe Uczestników przetwarzane będą przy zachowaniu zasad określonych w ustawie o ochronie danych osobowych wyłącznie w celu przeprowadzenia Konkursu, w szczególności wyboru Laureatów i wydania nagród oraz weryfikowania prawdziwości danych.
2. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

11 komentarzy:

 1. W życiu nie warto kierować się nienawiścią, ponieważ nigdy nie wiadomo co jest komu przeznaczone w przyszłości.

  asiajankowska1@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. To właśnie nienawiść zmienia i zmieniała świat, przemeblowuje go, bez niej nie byłoby wojen, cierpienia setek tysięcy ludzi - a przecież to cieszy, to łechta samopoczucie tyranów, więc według nich na pewno warto się nią kierować.

  Bez ludzi kierujących się nienawiścią, nie byłoby tych kierujących się miłością, nie byłoby podziału na dobro i zło, nie byłoby możliwości czytania kryminałów, nie byłoby złych charakterów w fantastyce czy złych ojców w obyczajówkach - czy dlatego warto, dla dobrej wartkiej lektury, aby ludzie kierowali się nienawiścią? Cóż, według mnie nie, nienawiść nie ma żadnej pozytywnej wartości, jest tylko cierniem w oku społeczeństwa świata, ja się nią nie kieruję, ale inni z pewnością i to najbardziej boli.

  klaudia.a.mroz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi się, że życie jest zbyt krótkie, trudne i nieprzewidywalne, by trwonić je na złość, gniew, nienawiść i inne negatywne uczucia, emocje! Nienawiści na naszym świecie jest pod dostatkiem:wojny, zbrodnie, nietolerancja - poza cierpieniem niczego nie wnoszą do naszego życia. "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - słowa poety jakże prawdziwe, dosadne, idealnie odzwierciedlające rzeczywistość - szkoda tracić czasu na nienawiść, bo możemy nie zdążyć wsiąść do wagonu "miłość"....
  sylwia84w21@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Złe myślenie o sobie i o innych jest toksyczne i wpływa na jakość życia i samopoczucie. Jeśli żyjemy w nienawiści, to jesteśmy ciągle źli, zirytowani, drażliwi, otaczamy się negatywną energią. Nawet nie chciałabym wyobrażać sobie świata, w którym człowiekiem rządzi nienawiść - wystarczy, że kilka osób w otoczeniu rozsiewa negatywną energię, a ma to zły wpływ na wszystkich.
  ewa.krukowska90@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim zdaniem nie warto kierować się w życiu nienawiścią, ponieważ to niszczące uczucie. Jak to mówią - karma wraca, albo jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Zatem jeśli kogoś nienawidzimy, może to wrócić do nas ze zdwojoną siłą.
  szeptemwypowiedziane@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Nienawiść niszczy i nie warto się nią kierować w życiu. Niszczy osobę, którą nienawidzimy - bo nie daje jej szansy na poprawę. Niszczy również nas, bo jeśli nienawidzimy to w naszym życiu pojawia się zło...

  OdpowiedzUsuń
 7. Po dokładnej analizie zysków i strat (nie tych materialnych, raczej duchowych) dotyczących mojej przyszłości (niebo czy piekło?) zrezygnowałabym z działania pod wpływem nienawiści - to zły doradca, zbyt gwałtowny i nieracjonalnie myślący ;) Tkwiąc w gniewie i chęci zemsty, nie tylko popełniamy grzech, ale i nie dajemy sobie szansy pójścia naprzód. Lepiej wyciągnąć z przykrych doświadczeń naukę i starać się do nich nie wracać, nie wypominać, nie analizować, co by było gdyby...a już najlepiej byłoby wybaczyć, choć wiem, że łatwiej pisać mądrości, a trudniej się do nich zastosować ;)
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak łatwo kogoś nienawidzić, tak łatwo pałać zemstą, tak pięknie płakać nad samym sobą nie dostrzegając prawdziwych motywów nienawiści.
  Nienawiść pochłania całkowicie człowieka, zaślepia mu oczy na wszystko inne, nastawia negatywnie nie tylko na konkretną osobę lecz na wszystko co z nią związane a niejednokrotnie przelewa się na rzeczy zupełnie odmienne.
  Dlatego nie warto pozwolić kiełkować nienawiści w swoim sercu, nie warto rozdrabniać włos na czworo, względnie wszystkie sprawy można rozwiązać po ludzku bo nienawiść wraca do człowieka ze zdwojoną siłą obnaży w najgorszym momencie i nie da o sobie tak łatwo zapomnieć, może mieć różne oblicza lecz prędzej czy później wciągnie nas na samo dno tej otchłani.

  p.u-m.a@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam.

  Myślę, że ciężko jest puścić w zapomnienie fakt doznania krzywdy lub uszczerbku na zdrowiu z winy drugiego człowieka. Należy jednak pamiętać o tym, że rozdrapując stare rany i rozpamiętując to co było, stoimy w miejscu, a nawet cofamy się. Życie jest zbyt krótkie by skupiać się na chęci odpłacenia ludziom pięknym za nadobne, a kierowanie się w nim nienawiścią do drugiej osoby sprawia że tracimy go jeszcze więcej.

  marcinkannenberg85@gmail.com

  Pozdrawiam Marcin :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie warto gdyż nienawiść przysparza nam zmarszczek i powoduje, że szybciej się starzejemy, a nie każdego przecież stać na drogie zabiegi medycyny estetycznej.
  Nie warto gdyż to co było już minęło, a to co będzie zależy w głównej mierze od nas samych.
  Wreszcie nie warto gdyż człowiek nienawistny przestaje dostrzegać piękno w prozaicznych czynnościach dnia codziennego. :)

  goliat11@op.pl :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jesteśmy tylko ludźmi i skłamałbym gdybym napisał, że kierowanie się w życiu nienawiścią w swoim postępowaniu jest mi obce. Jednak nie oznacza to, że nie walczę z tym by skupiać się na tym co dobre i próbuję przebaczać gdy ktoś czyni mi szkodę. Myślę, że kierując się w życiu nienawiścią pokazujemy wyłącznie swoją małość, dając tym samym pożywkę tym w stronę których ją kierujemy.

  marrio.bross@wp.pl

  Pozdrawiam Mariusz K.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!