O mnie i o blogu


Mam na imię Agnieszka. Jestem absolwentką socjologii i studentką filologii polskiej. Interesuję się mediami, dużo fotografuję, uwielbiam filmy o Jamesie Bondzie. Pracuję w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno jako młodszy bibliotekarz.

Blog powstał pod wpływem chwili, dokładnie 6 sierpnia 2012 roku. Książki kocham od zawsze, nauczyła mnie tego moja mama. To ona pokazała mi, że czytanie może być przyjemnością. Od niej też wzięła się u mnie pasja do gromadzenia lektur. Mama od młodości kupowała kolejne tomy, dzięki czemu w moim domu zawsze były książki. Dziś ja uzupełniam domową biblioteczkę, a mama mi kibicuje. Zawsze sprawdza, co ciekawego przyniósł mi listonosz.

Uważam, że każda książka ma w sobie coś dobrego. Staram się to pokazać w moich recenzjach.
Czytam różne lektury - dla dzieci, fantastykę, obyczaje, kryminały, po reportaże. Nie jestem wybredna, interesuje mnie wszystko. Uwielbiam poznawać nowych autorów. 
Na blogu Książka od kuchni znajdują się głównie recenzje książek. Nie znaczy to, że nie ma tu innych tekstów. Przez długi czas prowadziłam kącik "Zaczytany imbryczek", w którym pojawiały się opinie na temat herbat i kaw. Na blogu zadomowiły się cykle "Ze stron wyrwane" oraz "Z papieru na ekran". Są też notki z cytatami, posty dotyczące słowników. Wraz z Darią prowadziłyśmy cykl "Z punktu widzenia". Pojawił się też cykl "Powtórka z Disneya", gdzie opisuję swoje wrażenia z bajek, oraz "007. Licencja na oglądanie" z filmami o Jamesie Bondzie. Co jakiś czas można również przeczytać wpisy dotyczące m.in. błędów w wydaniach, ulubionych miejsca do czytania, rzeczy, które mnie interesują. 

Od czasu do czasu organizuję konkursy, w których do wygrania są książki, zakładki, słodycze i wiele innych, ciekawych rzeczy.
Książka od kuchni ma także swój profil na Facebooku. Pojawiają się na nim informacje dotyczące nowych postów, konkursów, ale też różnego rodzaju obrazki i przemyślenia. Można mnie także obserwować na Instagramie, gdzie dodaję zdjęcia książek. Fotografie pojawiają się też na Pintereście. Prowadzę też blogowego Snapchata pod nazwą ksiazkaodkuchni. Dla osób, które chcą zadać pytanie, ale się wstydzą, jest Ask.fm. Na Twitterze znajdziecie natomiast wpisy z dnia codziennego, cytaty i wiele innych rzeczy.

Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie. Zapraszam do czytania. Liczę na to, że zostaniecie ze mną na dłużej. W razie pytań, problemów lub zwyczajnej chęci popisania, zapraszam do działu Kontakt, gdzie dowiecie się, jak możecie się ze mną skontaktować.
Miłego czytania!
Agnieszka

2 komentarze:

  1. Powtórka z Disneya jest super!

    Moja nominacja do LBA w sumie też! http://kultusarnie.blogspot.com/2016/07/liebster-blog-award-3.html

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!