Powrót do lodowego pałacu, Erica David


Autor: Erica David
Tytuł: Powrót do lodowego pałacu
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 98

Anna i Elsa oczekują gości, którzy mają przybyć do ich państwa. Postanawiają, że zaproszą ich do lodowego pałacu, który Elsa stworzyła wysoko w górach. Trzeba go tylko trochę przygotować, poprawić na przyjazd gości. Siostry wierzą, że w ten sposób olśnią przybyszów.

Powrót do lodowego pałacu to książka z serii #czytelnia. Każda z pozycji należy do jednej z trzech poziomów – każdy ma inny stopień trudności i długości tekstu. Powrót do lodowego pałacu to drugi z poziomów, niebieski. Ma on gwarantować zabawę dzieciom, które już trochę czytają, zapewniają im wartką akcję i emocje. Tym razem sądzę, że jest to dobrze dobrany poziom. Tekstu jest sporo, ale nie jest on wydrukowany malutkim fontem, rozdzielają go też ilustracje.

Fabuła opowiada o przygotowaniach na przyjazd gości. Siostry muszą uwijać się, by ze wszystkim zdążyć. Na szczęście mogą liczyć na pomoc przyjaciół. Jak to jednak bywa, nie wszystko idzie zgodnie z planem, a Olaf zamiast pomagać, tylko robi więcej szkód. Mimo wszystko jest zabawnie, a w rezultacie przygoda kończy się dobrze. 

W książce pojawiają się postacie, które znamy z filmu, w tym Anna, Elsa i Olaf. Są też nowi bohaterowie, których poznajemy dopiero w książce. W opowieści wspomina się czasem o tym, co działo się w filmie, ale autorka skupiła się raczej na nowej historii, nie na powielaniu czegoś, co już było.

W książce są też ilustracje, a autorem jest Bill Robinson. Są czarno-białe, ale pełne szczegółów. Czasem to całe strony z obrazkami, a niekiedy tylko małe ilustracje w tekście. Całość wygląda atrakcyjnie.

Książeczka na pewno spodoba się fankom Anny i Elsy. Dziewczynki z pewnością będą chciały poznać nową przygodę z ich udziałem. Historia jest ciekawa, zabawna, dobrze przedstawiona i wciągająca. Polecam.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont:5 komentarzy:

 1. To raczej książka dla moich córek :) Muszę się ich zapytać, czy by chciały ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdobyłam ja niedawno dla siostrzenicy partnera mojej mamy, bo mała uwielbia Else i Annę. I przyznam, że ja też dobrze się bawiłam czytając tę historię.

  Pozdrawiam i zapraszam:
  Biblioteka Feniksa

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy tą książkę i córce bardzo się podobała

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Krainę Lodu😍, choć na książkę jestem chyba już za stara 😁

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!