Probiotyczne słoiki dla zabieganych, Donna Schwenk


Autor: Donna Schwenk
Tytuł: Probiotyczne słoiki dla zabieganych
Wydawnictwo: Vital
Liczba stron: 320

W dzisiejszym świecie każdy pragnie jeść zdrowo, tanio, smacznie, a posiłki przygotowywać szybko i najlepiej bez nadmiernego wysiłku. A gdyby połączyć te wszystkie życzenia i dodać do nich jeszcze naturalne uzdrawianie i wspomaganie organizmu w jego codziennej pracy? O tym właśnie jest książka Probiotyczne słoiki dla zabieganych Donny Schwenk.

Autorka opowiada na wstępie, jak wpadała na pomysł stworzenia tej pozycji. Z własnego doświadczenia wie, że nie zawsze są czas i chęci na gotowanie, a jeszcze do tego często różnego rodzaju choroby, nietolerancje pokarmowe sprawiają, że przygotowanie posiłku może okazać się trudne i czasochłonne. Poza tym autorka postanowiła wykorzystać nie tylko własne doświadczenia, lecz także wiedzę na temat mikroorganizmów i połączyć obie te rzeczy w jedno – w przygotowanie jedzenia, które służy zdrowiu. 

W książce znajdziemy informacje na temat kiszenia warzyw i wartości odżywczych produktów, które powinniśmy wprowadzić do diety. Następnie po wielu cennych informacjach – łącznie ze sposobami przygotowania omawianych produktów – przedstawiono przepisy na dania z kiszonek i nie tylko. Podzielono je na działy takie jak śniadania, zupy, sałatki, desery, napoje itp. Każdy przepis poprzedza krótkie wprowadzeni autorki. Potem wyglądają one tradycyjnie – lista składników i przygotowanie. Ciekawym dodatkiem są rada dotycząca sposobu przechowywania oraz informacja o liczbie porcji, które wychodzą z danej gramatury.

Przepisy uzupełniają zdjęcia. Wiadomo, że je się oczami, dlatego dobrze, że pomyślano o tym, by w książce pojawiły się też ilustracje. Są kolorowe, a jedzenie na nich wygląda bardzo apetycznie. Forma graficzna książki też jest interesująca – nie jest to typowa książka kucharska, pojawia się wiele małych grafik, które sprawiają, że całość wygląda nowocześnie i atrakcyjnie.

Jeśli chodzi o same przepisy, to są one dość proste. Nie wymagają zbyt wielu składników i czasu na przygotowanie. Wygląda na to, że autorka miała rację, pisząc, że chciała pokazać proste i szybkie przepisy na smaczne dania, które wspierają organizm w jego prawidłowym działaniu, i jej się to udało.

Probiotyczne słoiki dla zabieganych to pozycja, która zainteresuje osoby pragnące żyć zdrowo i niemające czasu na stanie w kuchni i gotowanie wieloskładnikowych dań. Interesująca książka, która na pewno wzbogaci menu o nowe przepisy.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Vital:
 

3 komentarze:

  1. Ooo... i to jest coś, co mogłoby mi się przydać i zagościć w mojej kuchni :)

    OdpowiedzUsuń
  2. oOOO, COŚ DLA MNIE! Nigdy nie chce mi się długo stać przy garach.

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie sięgnę po książkę, w poszukiwaniu kuchennych inspiracji. :)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!