4 zalety czytnikaDawniej nie byłam zwolenniczką czytników. Uważałam, że nic nie jest w stanie zastąpić papierowej książki. Teraz nieco zmieniłam zdanie i chociaż nadal kocham papierowe wydania, to widzę też plusy płynące z posiadania czytnika. Oto cztery zalety tego urządzenia.

Pojemność
Na czytniku zmieści się bardzo dużo książek, to wie każdy. To ogromna zaleta mieć pod ręką całą bibliotekę. Można wybierać, przebierać w tytułach i zdecydować się na to, co w tej chwili nam pasuje. Idealne rozwiązanie dla wybrednych albo dla tych, którzy dużo i szybko czytają.

Wielkość
To kolejna zaleta. Nie trzeba wpychać do walizki pięciu książek, gdy ma się mały, cienki czytnik. Zmieści się do prawie każdej torebki. Nie zajmuje wiele miejsca, dlatego można go zabrać prawie wszędzie bez konieczności rezygnowania z czegokolwiek na rzecz powieści.

Zamiast grubych książek
Zdarzyło się niejednokrotnie, że czytając grube książki, nie mogłam znaleźć sobie miejsca. Przekręcałam się z boku na bok, a powieść wbijała mi się w przedramię, uwierała. Na szczęście z czytnikiem to nie problem. Nieważne, ile stron ma książka, mogę spokojnie położyć się z nią w łóżku i nie martwić się o to, że będzie mi niewygodnie.

Czytanie w ciemnościach
Książka nie ma podświetlenia, natomiast niektóre czytniki i owszem. Dzięki temu można czytać nawet, gdy nie ma światła. Czasem wracając późno do domu, jadąc autobusem, nie mogłam oddawać się lekturze, bo nie miałam wystarczającego oświetlenia. Z czytnikiem to nie problem.


1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!