"Uzdrawiające symbole" Petra Neumayer, Roswitha Starkhttps://talizman.pl/magia-ochronna/242533-uzdrawiajace-symbole-praktyczne-zastosowanie-9788373778399.html?search_query=uzdrawiajace+symbole&results=23
Tytuł oryginalny: Heilen mit Symbolen
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 180

Symbole otaczają nas na co dzień, są wszędzie. Niektóre rozpoznajemy od razu, są związane z logami firmy lub czymś, co towarzyszy nam od zawsze. Są nośnikami znaczeń, oddziałują na nas. Podświadomość potrafi wyłapać te z nich, które są w danej chwili niezbędne w naszym życiu, odczytuje ich znaczenie lub podpowiada interpretację. Jednak nie tylko ich widok może działać – także codzienne ich stosowanie ma sens.

Uzdrawiające symbole Petry Neumayer i Roswithy Stark to pozycja, która skupia się na jednym, tytułowym zagadnieniu. Autorki pokazują, czym są symbole i jak je odczytywać. Podpowiadają, jak je stosować – np. malując w konkretnych miejscach. Przyznają przy tym, że ich porady nie są jedynymi, zastosowań i praktyk jest wiele, a tak naprawdę dużo zależy od samego używającego. Warto wsłuchać się w wewnętrzny głos, który podpowie, jak działać.

Treści związanej z wprowadzeniem do tematu jest niewiele. Tak naprawdę skupiono się tylko na podstawach, konkretach. Dzięki temu ta część nie jest przegadana, można przejść do samych symboli. Ich opisy nie są długie. Z jednej strony umieszczono przykład wyglądu, nazwę i wyjaśnienie, z drugiej opisano jego wygląd i wykorzystanie oraz wiadomość, którą niesie. Do czego można je stosować? Do uzdrawiania, harmonizowania życia, uwolnienia się od negatywnych myśli i emocji, niepewności i lęków, a także tworzenia amuletów. 

Autorki skupiły się na praktycznym zastosowaniu symboli. W krótkim rozdziale dotyczącym ich stosowania pokazują, jak można z nich korzystać. Te cenne i interesujące uwagi na pewno przydadzą się osobom, które zamierzają praktykować wiedzę z książki. Przy okazji korzystanie z symboli okazuje się naprawdę nieskomplikowane, co na pewno też jest plusem, bo często wieloetapowe praktyki zniechęcają do skorzystania z nich. Tu jest inaczej. Każda strona poradnika pokazuje, że zastosowań symboli i sposobów ich wykorzystania jest wiele i nietrudno to robić.

Plusem pozycji jest jej forma. Książka jest ciekawa, bo wiele z symboli kojarzymy z codziennego życia, a czasem nie wiemy o nich za wiele. Dlatego dobrze, że pojawia się ich w tym poradniku tak wiele. Świetnie, że autorki zdecydowały się na krótkie wprowadzenie i niezbyt rozbudowane opisy, bo nie zanudziły czytelnika. Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowych informacji, na końcu książki znajdzie adresy stron do dalszej nauki.

Myślę, że Uzdrawiające symbole można potraktować jako ciekawostkę. Na pewno wiele osób ma taki znak, który darzy szacunkiem i sympatią i rysuje go bezwiednie w trudnych czy stresujących sytuacjach. Na pewno są też osoby, które mają amulety ochronne z różnymi symbolami. Dzięki tej pozycji może dowiecie się o nich czegoś więcej.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:


1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!