"Miejskie wiedźmy" Clairehttps://talizman.pl/magia-ochronna/236030-miejskie-wiedzmy-magiczne-rytualy-talizmany-miejsca-mocy-9788373778214.html?search_query=miejskie+wiedzmy&results=3
Autor: Claire
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 196

Wiedźmy kojarzą się głównie z wsią, małą tajemniczą chatką, zbieraniem ziół o północy w blasku księżyca. Jednak zmiana tempa życia, postęp cywilizacyjny i rozwój miast sprawiły, że wiedźmy zaczęły mieszkać w innych miejscach. Nie są to jednak kobiety kojarzone z opowieści dla dzieci – zgarbione staruszki z czarnym kotem u boku. Współczesne miejskie wiedźmy to kobiety, które praktykują magię duchową, korzystają z dobroczynnego wpływu natury i rozwijają się wewnętrznie.

Miejskie wiedźmy Claire to pozycja, która ma pokazać współczesny obraz kobiety związanej z magią. To kobiety, które dbają o swoją duchowość i rozwój osobisty, dokładają coś od siebie do praktyk i kierują się w życiu intuicją.

Autorka pokazuje, jak można praktykować magię w mieście. Skupia się na ziołach, medytacjach i ćwiczeniach duchowych. Prezentuje, jak tworzyć własne zaklęcia – robiąc amulety, korzystając z kadzideł czy wody. Z jej opisów wynika, że nie jest to trudne zajęcie, a często korzysta się z tego, co ma się pod ręką. Warto poznać magiczne właściwości codziennych przedmiotów i móc z nich korzystać każdego dnia.

Poradnik nie jest suchym zbiorem faktów. Autorka snuje swoją opowieść, jakby rozmawiała z czytelnikiem. Wspomina o sobie, swoim doświadczeniu, bliskich, a także innych osobach. Dzięki temu można odnieść wrażenie, że dystans między czytelnikiem a twórcą się zmniejszył. To powoduje także, że pozycja nie ma sztywnej formuły, co wpływa pozytywnie na czytanie.

Pomysł na tę pozycję jest moim zdaniem świetny. Pokazuje, że magia to nie skomplikowane rytuały, które należy wykonywać w konkretnych porach dnia czy roku. Tak naprawdę można z niej skorzystać każdego dnia i wszędzie. Nie trzeba specjalnych okoliczności przyrody, by być wiedźmą, o czym przekonuje w swojej pozycji autorka.

Miejskie wiedźmy to ciekawy poradnik, który zwróci uwagę na codzienne czynności, które można nazwać magią. Używanie konkretnych ziół czy przedmiotów, codzienne rytuały, ćwiczenia duchowe i rozwój wewnętrzny to coś, co praktykuje chyba każdy człowiek, choć pewnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Autorka w poradniku naprowadza kobiety na to, jak wprowadzić do swojego życia odrobinę magii prostymi sposobami. Sprawdźcie same, zobaczycie, że to nic trudnego.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:


2 komentarze:

  1. Magia jest postrzegana stereotypowo poprzez zaklęcia i rytuały. Tymczasem książka pokazuje, że jest ona obecna wokół nas i dlatego jest to wartościowa pozycja.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!