"Czakry" dr Anodea Judithhttps://talizman.pl/czakry/246603-czakry-siedem-kluczy-do-energetycznego-uzdrowienia-ciala-i-duszy-9788373778436.html?search_query=dr+Anodea+Judith&results=10
Autor: dr Anodea Judith
Tytuł: Czakry
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 224

Czakry to sieć siedmiu głównych centrów energetycznych ułożonych pionowo wzdłuż ciała. mogą pomóc w poruszaniu się po mapie życia, rozwiążą tajemnice relacji międzyludzkich, pomogą podejmować aktywne działania, łatwiej pokonać dystans między ciałem a umysłem i zabiorą do wnętrza świadomości. Wywodzą się z Indii. W skrócie można je określić jako centra życiodajnej energii.

Czakry dr Anodei Judith to pozycja, która porusza temat wewnętrznych centrów energetycznych człowieka. Na początku opisano, czym są, skąd się wziął się ten system, co przyniesie praca z nimi. Autorka opowiada, gdzie są umieszczone i czemu odpowiadają. Z lektury dowiemy się m.in. jaka jest rola czakr, poznamy mantry, techniki oddechowe i ćwiczenia. Można się też dowiedzieć, jak wspierać centra energetyczne i radzić sobie za ich pomocą m.in. ze stresem. Książka zawiera też szczegółowy opis każdej z czakr.

Opisy te są chyba najcenniejszymi fragmentami książki. Po pierwsze są bardzo szczegółowe i obszerne. Znajdziemy w nich masę informacji dotyczących m.in. ćwiczeń, nadczynności i niedoczynności, okresu rozwoju czy symboli. Całość uzupełniają liczne listy i tabelki, które porządkują tę wiedzę i pozwalają z niej lepiej skorzystać. Dobrze, że autorka pisze też w pozycji o innych osobach, dając przykłady do tekstu. Dzięki temu poradnik wydaje się bardziej wiarygodny. 

Bardzo wygodnie korzysta się z tej pozycji. Sam tekst jest ciekawie napisany, ale to tabelki i listy są najmocniejszym punktem książki. Dzięki nim wszystko jest uporządkowane, łatwe w odszukaniu i logiczne. Lubię w tego typu pozycjach takie podejście do tematu, bo są one przeznaczone nie dla specjalistów, a laikom łatwiej korzysta się z prostych schematów niż przyswaja skomplikowaną wiedzę.

Czakry to ciekawa pozycja, którą można przejrzeć w wolnej chwili. Jest tu dużo ciekawostek i informacji. Być może skorzystacie z wiedzy zawartej w tej lekturze. Warto dodać, że osoba, która ją napisała, czerpała z własnego doświadczenia, ma na koncie inne pozycje z tego zakresu, więc jej zainteresowanie tematem nie jest przypadkiem.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:


1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!