"Manwhore +1" Katy EvansAutor: Katy Evans
Tytuł: Manwhore +1
Tytuł oryginalny: Manwhore +1
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 382

http://www.taniaksiazka.pl/manwhore-1-katy-evans-p-822069.html

Rachel nadal myśli o Malcolmie. Wie, że źle postąpiła, okłamując go, ale nie wiedziała, że się w nim zakocha. Po ich rozstaniu robi wszystko, by go odzyskać. Gdy w końcu udaje im się spotkać, okazuje się, że Saint wcale nie chce do niej wrócić, lecz... proponuje jej pracę. Kobieta jest załamana. Wie, że Malcolm nie wiąże się z pracownicami, na dodatek nie chce być w jednym miejscu co on i nie móc go dotknąć. Czy mężczyzna wybaczy jej dawne winy? Czy Rachel ma jeszcze szansę zdobyć jego zaufanie?

Manwhore +1 Katy Evans to drugi tom serii Manwhore. Akcja tego tomu zaczyna się niedługo po wydarzeniach opisanych w poprzedniej części. Narratorką jest Rachel – dziennikarka zakochana w bogatym, przystojnym i zdecydowanie niegrzecznym Malcolmie. W jej relacjach pojawia się wiele subiektywnych opinii, informacji o uczuciach i odczuciach, co jest w tym przypadku dobrym wzbogaceniem historii tych dwojga.

Rachel to zwyczajna dziewczyna. Lubi swoją pracę, jest ambitna, ale ułożona. Sprawa z Malcolmem ją załamała, ale kobieta nie siedzi w domu i nie płacze, lecz próbuje działać. Nie jest przy tym zbyt nachalna. Saint natomiast jest bogatym, uwodzicielskim i przystojnym mężczyzną, który lubi korzystać z życia i uprzyjemniać je sobie na różne sposoby. Do tej pory nie myślał na poważnie o związkach, jednak znajomość z Rachel go zmieniła. Niestety, kobieta go okłamała i przez to wszystko się między nimi zepsuło.

W tym tomie widzimy, jak główni bohaterowie próbują odbudować swój związek. Uczą się sobie ufać, dużo rozmawiają, nie naciskają na siebie. Pozwalają ich relacji na nowo się rozwijać. Muszą też stawiać czoła problemom – Rachel musi zmienić pracę, Saint chce ją chronić, ale sam również ma swoje zajęcia, które nie pozwalają mu przebywać z dziewczyną cały czas.


Wielkim plusem pozycji jest fakt, że autorka postawiła na fabułę. Nie jest może ona ani wyjątkowo odkrywcza, ani skomplikowana, ale jest, a to już sukces. Bohaterowie rozmawiają ze sobą, dzielą się swoimi uczuciami, spędzają ze sobą wiele czasu, ale nie tylko w łóżku. Scen seksu nie jest tu wyjątkowo dużo, co też jest zaletą. Dzięki temu książka nie jest monotonna, jest szansa, by zobaczyć, jak ich uczucie się rozwija. 

Minusem może być fakt, że w pewnym momencie poczułam, jakbym już gdzieś to czytała. Książka była dla mnie chwilami kopią Greya. Ten sam schemat – związek, zerwanie, ponowny związek, walka z problemami, nawet praca Rachel i kreacja Sainta były dość zbliżone do Greya i Any. No i zakończenie tomu także wyglądało podobne. Pominięto co prawda wątek kryminalny, ale nie zmienia to faktu, że czytając, bez trudu mogłam porównywać sceny z obu książek, odnajdując w nich podobieństwa. 

Jeśli lubicie erotyki, możecie sięgnąć po tę serię. Jej zaletą jest to, że znajdziecie tu fabułę i akcję, nie tylko powielone sceny erotyczne (na dodatek nie są one udziwnione, co także jest wielkim plusem, wygląda to bardzo... naturalnie? Normalnie?). Czyta się szybko i lekko, to dobra lektura na wieczór. 


Książka dostępna jest w dziale Nowości Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka.pl


5 komentarzy:

 1. Generalnie nabieram ochoty na tę serię przez pozytywne opinie, ale skoro zalatuje trochę Greyem, to jednak chyba odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Saint <3 Awww! Tęsknię za nim :(
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem, czy słyszałaś, ale 19 maja będzie trzecia część tej historii: Ms. Manwhore. Będziesz czytała? Czy już poprzestaniesz na drugim tomie? W ogóle w zapowiedziach jest naprawdę dużo erotyków. Wiem, bo pisałam o nich tutaj: LITERATURA EROTYCZNA 2017 – NOWOŚCI I ZAPOWIEDZI KWIECIEŃ-CZERWIEC. Koniecznie zajrzyj:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Małgorzata Heimel12 kwietnia 2017 18:18

  Kupię.Dziekuje za recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 5. ''Manwhore +1'' czeka na mojej półce do przeczytania :).

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!