Arystokratyczny book tag
Doradca – osoba, która zawsze służy dobrą radą i jest wspaniałym powiernikiem
Myślę, że Hermiona z HP. Co prawda, były okresy, gdy przyjaciele się kłócili i nie rozmawiali ze sobą, a jednak Hermiona zawsze była pomocna, najmądrzejsza i miała najlepsze rady i pomysły.

Rycerz – postać niezwykle honorowa, która zawsze staje w obronie bliskich i potrzebujących, jest w stanie dużo dla nich poświęcić
Może nie w 100%, ale wiele zrobiła dla swojego ojca Ula z Usypiając ojca. Myślała jednak też o sobie, co w ogóle mnie nie dziwi. Chciała dla taty jak najlepiej, ale nie oszukujmy się – jako młoda kobieta pragnęła też odpoczynku, chwili relaksu, czasu na realizację swoich pragnień. Tymczasem pod koniec życia ojca poświęciła mu się niemal całkowicie.

Karczmarz – bohater o niepowtarzalnym stylu bycia i charyzmie
Takich bohaterów jest sporo, pierwszy oczywiście na myśl nasuwa mi się Jorg. Ten to potrafił podporządkować sobie ludzi i to nie byle jakich! Poza tym patrząc na jego porywczość, zajadłość i wiek można się nieźle zdziwić.

Skryba – postać, która zapewne tak jak ty, wręcz uwielbia czytać książki
Może trochę naciągane, ale profesor Langdon. On to ma wiedzę! Sam zresztą napisał kilka książek.

Szpieg – osoba, której „dobrych intencji” od początku nie byłeś pewien i okazała się zdrajcą bądź po prostu negatywną postacią
Powiem ogólnie, by nie zdradzać szczegółów – bohaterki Sześciu kobiet w śniegu (nie licząc suki).

Ostatni w kolejce do tronu – czyli bohater literacki, którego darzysz wielką sympatią, mimo iż nie odgrywa ważnej roli w książce
Luna z HP. To sympatyczna, ale też niebanalna postać, którą bardzo lubię za oryginalny styl bycia i podejście do życia. Nie zniechęcała się docinkami i plotkami na swój temat, była po prostu sobą.

Władca – postać, która już na zawsze będzie dla Ciebie kimś naprawdę ważnym
Chyba nie ma takiej postaci. Są książki, które będą dla mnie ważne, ale czy umiałabym wymienić jednego bohatera literackiego, którego za takiego uważam? Wątpię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!