Celebrity Book Tag

1. Emma Watson – książka z piękną, kick-ass bohaterką.
Heather z Paniki. Ta to ma siłę wewnętrzną! I myślę, że pasuje też Saba z Krwawego Szlaku.

2. Ryan Gosling – książka z najgorętszym bohaterem męskim.
Mnie się podobał Gavin z Kronik Białego Królika. Ironiczny, seksowny, zabawny.

3. Brangelina (Angelina Jolie i Brad Pit) – ulubiona literacka para. 
Hazel i Gus. Urocza młodzieńcza miłość, która mnie zachwyciła.

4. Shailene Woodley – niedawno odkryty autor, którego pokochałeś. 
Chyba Lauren Oliver, którą odkryłam dzięki Panice. Nie spodziewałam się tak dobrze napisanej i wymyślonej historii.

5. Josh Hutcherson – ulubiona krótka książka.
Sekret Milly. Nie muszę już chyba pisać dlaczego, prawda?

6. Dwayne Johnson – ulubiona gruba książka.
Ojej. Niebezpieczne kobiety? Chyba tak, chociaż nie przepadam za zbiorami opowiadań.

7. Leonardo DiCaprio – książka z najbardziej przykrą śmiercią.
HP, gdy umierali Syriusz i Albus.

8. Kristen Stewart – najbardziej nudna książka.
No nie mogłam przebrnąć przez kilka, ale ostatnio nudna i przewidywalna wydała mi się Alicja i uczta zombi.

9. Ian Somerhalder i jego kot – książka przesłodzona.
Ale tak pozytywnie – Kotek Splotek. Urocza!

10. Jennifer Lawrence – idealna książka lub seria.
Idealna seria – Harry Potter. Wiem, że wiele osób nie podziela mojej miłości, ale to właśnie te książki zaczęły moją przygodę z czytaniem i dlatego je kocham.

"365 rozkładów Tarota" Sasha GrahamAutor: Sasha Graham
Tytuł: 365 rozkładów Tarota
Pełny tytuł: 365 rozkładów Tarota. Podręcznik do codziennej praktyki
Tytuł oryginalny: 365 Tarot Spreads. Revealing the Magic in Each Day
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 400

http://www.illuminatio.pl/ksiazki/365-rozkladow-tarota/
Tarot to najpopularniejsza z form układania kart w celu odczytania z nich pewnych informacji. Każdy  o nim słyszał, mało kto jednak wie, że istnieje wiele możliwości jego rozkładania. Jest ich tak wiele, że każdy dzień roku może mieć swój własny schemat. Pozwala to pogłębić wiedzę na temat kart i lepiej poznać ich możliwości. Możemy im stawiać pytania, a co ciekawe, są one dość często tym samym zestawem u różnych osób. 

365 rozkładów Tarota autorstwa Sashy Graham to podręcznik dla tych, którzy znają karty Tarota i dla tych, którzy chcą poznać je lepiej. Książka składa się z krótkiego wstępu i rozdziałów poświęconych konkretnym miesiącom.

We wstępie autorka uzasadniła, dlaczego zaczęła pisać tę książkę. Pokazała też inne rzeczy – to, że niewiele nas różni od naszych przodków, jak postrzega czas oraz co znajdziemy w książce. To zaledwie sześć stron tekstu, które wprowadzają w tematykę podręcznika.

Kolejne części to opis sposobów rozkładu kart. Każdy miesiąc podzielono na doby i przypisano im odpowiednie rozkłady. Posiadają one opis konkretnego dnia, streszczenie układu i jego charakterystykę. W informacjach na temat dni znajdziemy różne ciekawostki. Są na przykład dane na temat urodzin sławnych osób albo daty powstawania znanych dzieł. Układy mają swoje nazwy, są uzupełnione rysunkiem z wyglądem rozkładu. Na marginesach podano też pewne cytaty i anegdoty. Opisano również karty Tarota.


Książkę uzupełniają podziękowania i obszerny indeks. Znajdziemy w nim układy podzielone według kategorii na przykład – bajka, literatura, dom i rodzina, duchowość, finanse czy kino. Do każdej z nich dopasowano rozkład z informacją o jego dniu.

Pozycja jest wydana w ładny sposób. Delikatne ozdoby na brzegach kart sprawiają, że książka wygląda pięknie. Poza tym jest dość duża, co pozwoliło twórcom na nieoszczędzaniu na czcionce. Na dodatek zastosowano inny font w nagłówkach każdego dnia, co wyróżnia je i ponownie wpływa na wygląd pozycji.

Trzeba przyznać, że pomysł na ten podręcznik jest interesujący. Nie sądziłam, że można aż na tyle różnych sposobów rozkładać karty Tarota. Jestem jednak zaskoczona nazwami niektórych z rozkładów – na przykład Rozkład sprawy sądowej, Rozkład palety malarskiej Friedy Harris czy Rozkład horroru lovecraftowskiego. Trzeba mieć fantazję, by to wymyślić.

365 rozkładów Tarota polecam tym, którzy lubią poznawać nowe rzeczy i interesują się stawianiem kart. Podręcznik może być dla was inspiracją i źródłem informacji. Polecam, jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę na temat Tarota. 


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:


Mockingjay Book Tag


Katniss Everdeen, czyli ognista książka, która zapaliła Twoje serce.
Harry Potter, cała seria. Od tego zaczęła się moja przygoda z czytaniem. Z perspektywy czasu muszę przyznać, że jestem zadowolona, że zaczęłam czytanie od drugiej części, ponieważ pierwsza była dość kiepska – głównie pod względem językowym. Może zraziłaby mnie do siebie, gdybym zaczęła od niej?

Peeta, czyli najcięższa książka w Twojej biblioteczce.
Najcięższa w sensie kilogramowym? Coś od Astry na pewno, bo oni wydają ogromne klocki. Albo Drood. A jeśli chodzi o taką, którą z trudem czytałam... Hm. Musiałabym chyba dłużej pomyśleć.

Gale, czyli książka, za którą byś zabił.
Znowu seria o HP, bo mam do niej ogromny sentyment. I w takim sensie czysto materialnym – dodatki do niej. Dosłownie dałabym się pokroić, by je mieć, a gdy już je zdobyłam, poczułam się spełniona.
Źródło

Prim, czyli ulubiona książka z dzieciństwa.
Baśnie Andersena, ale chyba najbardziej z nich wszystkich Dzikie łabędzie.

Finnick, czyli książka z piękną okładką.
Ojej, wiele jest takich. Lilith na przykład. Ogólnie jednak nie lubię okładek ze zdjęciami ludzi. Wyjątkiem są książki historyczne, gdzie zazwyczaj pozują kobiety bez twarzy. Mają niesamowity klimat.

Johanna, czyli książka, która Cię zraniła i wywołała łzy.
Znowu HP. Śmierci niektórych postaci były dla mnie ogromnym wstrząsem.

Prezydent Snow, czyli najbardziej znienawidzona przez Ciebie książka.
Jest kilka takich, ponieważ mają okropnie wykreowanych bohaterów, a raczej bohaterki. Nie lubię, gdy postacie są za dobre we wszystkim, czego się tkną.

Galeniss/Peetniss, czyli książkowa para, której kibicujesz.
Nigdy o tym nie myślałam, ale z takich książkowo-filmowych to na pewno Bella i Jacob ze Zmierzchu.

Źródło

"Przewodnik odkwaszania organizmu" dr Susan E. Brown, Larry Trivieri JrAutor: dr Susan E. Brown, Larry Trivieri Jr
Wydawnictwo: Vital
Liczba stron: 232


Zdrowa dieta jest od wieków jedną z kluczowych zasad zdrowego życia. Pozwala utrzymać kondycję, zdrowie i witalność. Jest też niezbędna do regeneracji, zwalczania chorób czy odkwaszaniu organizmu. Dlatego ważne jest utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. W utrzymaniu tej równowagi biorą udział m.in. nerki czy płuca. Konsekwencją zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej są choroby jak niedoczynność tarczycy czy osteoporoza. Towarzyszyć im mogą obniżenie odporności czy zmęczenie.

Przewodnik odkwaszania organizmu dr Susan E. Brown i Larry’ego Trivieri Jra to pozycja dotycząca głośnego ostatnio tematu – zakwaszenia organizmu. Autorzy pokazują, co może spowodować ten proces i czym on grozi. Mówią też o tym, że nie jest to nowoczesny wymysł, lecz wiedza od dawna znana i przekazywana.

W książce znajdziemy dwie części. Pierwsza z nich dotyczy teorii na temat równowagi kwasowo-zasadowej. Pokazane są konsekwencje zaburzeń, sposoby na zbadanie pH, a także informacje o tym, jak odczytywać i rozumieć tabele żywieniowe. Przedstawiono tu historię badań, zainteresowań i odkryć związanych z równowagą kwasowo-zasadową. Autorzy zaprezentowali też błędny w myśleniu o tym zjawisku.

Mimo że twórcy powodują się tu na różnych badaczy, przywołują naukowe dowody, książka nie jest naszpikowana specjalistycznymi informacjami. Są one zarysowane, skrócone i precyzyjne. Treść związana z tą częścią zajmuje nieco ponad 80 stron. Nie jest to wiele, dlatego warto przez nie przebrnąć, by zrozumieć, o co chodzi.

Druga część książki to tabele. W pozycji umieszczono tabele produktów według kategorii. Są dokładne – na przykład dział serów zawiera kilka najczęstszych gatunków, tak samo inne kategorie. Do każdego produktu przypisano ciemną kratką jego właściwość. Tabele są proste w obsłudze, dokładne i obszerne – to mocna strona tego poradnika.

Całości dopełniają końcowe rozdziały – słowniczek, wyczerpująca bibliografia, informacje o suplementach i testach do pomiaru pH oraz biografie autorów.

Przewodnik jest interesujący głównie ze względu na temat, który porusza. Część informacyjna jest krótka, ale treściwa. Mocną stroną tej pozycji jest to, że zawiera tak bogate tabele. To może przyciągnąć część osób. Ogólnie jednak nie jest to książka dla wszystkich. Na pewno spodoba się tym, którzy bardzo dbają o swoje zdrowie i chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat odkwaszania. Przyda się też osobom, które zwracają uwagę na to, co jedzą. Podsumowując: dla ciekawskich, bo inni raczej po tę pozycję nie sięgną.Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii: