"Co inni myślą o tobie" Thorsten Havener

Autor: Thorsten Havener
Tytuł oryginalny: Ohne worte
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 300

http://talizman.pl/psychologia-osobowosci/166276-co-inni-mysla-o-tobie-bez-slow-bez-klamstw-9788373777507.html?search_query=co+inni+mysla&results=46

Nasze ciało potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów. Mimika, gesty, poza zdradzają nasze myśli i intencje. To dzięki temu potrafimy odkryć, co czuje druga osoba. Nie dziwi więc, że coraz częściej o mowie ciała mówi się na kursach i szkoleniach, że popularne stają się poradniki na ten temat. Chcemy wiedzieć, co oznacza gładzenie się po włosach i co sądzi o nas osoba, która unosi brwi na każde nasze słowo. Dzięki temu lepiej odczytamy jej postawę i złapiemy ją na kłamstwie.

Co inni myślą o tobie Thorstena Havenera to poradnik dotyczący mowy ciała. Autor zdradza nam tajemnice i reguły mimiki i gestów. Na wstępie opowiada o swoich doświadczeniach, życiu i nauce tego wszystkiego, co chce nam przekazać. Podaje zresztą dużo przykładów z życia, z obserwacji i doświadczeń. To wzbogaca lekturę i sprawia, że lepiej rozumiemy jej przekaz.

W książce znajdziemy rozdziały na temat ubioru, randkowania, zdjęcia na Facebooku czy życia zawodowego. Przekrój jest szeroki i pozwala na dopasowanie odpowiedniego rozdziału do naszych potrzeb. Tekst napisany jest lekkim językiem, czasem naprawdę zabawnym. Bardzo przyjemnie się to czyta. Autor ma dystans do siebie i do tematu, który porusza, podchodzi do niego z luzem, ale nie lekceważy go. Zwraca się do czytelnika bezpośrednio, jakby udzielał mu rad. To skrócenie dystansu odebrałam bardzo pozytywnie, bo poczułam, że książka adresowana jest do mnie.
W książce znajdziemy też zdjęcia, które mają zilustrować przykłady podawane przez autora. To świetne wzbogacenie lektury. Fotografie są doskonałej jakości, bez zbędnych szczegółów. Są naprawdę ładne. Co ciekawe, występuje na nich sam autor książki, za co należy mu się szacunek.

Sama treść jest naprawdę ciekawa i dobrze przedstawiona. Czyta się to doskonale, z lekkością, ale też z zainteresowaniem. Można nauczyć się wielu nowych, przydatnych rzeczy. Warto też zajrzeć do suplementu, który daje nam dodatkowe, skrótowe informacje na temat mowy ciała. Temat poradnika jest świetny, nigdy wcześniej nie miałam okazji czytać o mowie ciała. Wykonaniu również nie mogę niczego zarzucić.

Jeśli szukacie poradnika, który pomoże wam w relacjach z ludźmi, możecie śmiało sięgnąć po Co inni myślą o tobie. Dzięki niemu łatwiej rozszyfrujecie osobę, z którą rozmawiacie, poczujecie się pewniej na randce czy w pracy. Poza tym to lekka i przyjemna lektura, która może was zainteresować, a wiedza zdobyta dzięki niej przyda się w codziennych sytuacjach.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:

1 komentarz:

  1. Czytałam już inny poradnik tego autora i chętnie zajrzałabym również do tego.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!