"Boska i wojownicza" HeatherAsh AmaraAutor: HeatherAsh Amara
Tytuł: Boska i wojownicza
Pełny tytuł: Boska i wojownicza. Zostań kobietą, jaką chcesz być
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 216


Kiedyś kobietom wmawiano, że mogą być wartościowe tylko dzięki komuś – to rodziny czyniły z nich prawdziwe kobiety. Bycie matką, żoną, babcią sprawiało, że mogły czuć się spełnione. Te czasy już minęły i panie musiały znaleźć nowe definicje samych siebie. Musiały przestać zwracać uwagę na to, co na zewnątrz, a skupić się na wnętrzu – tym, kim są same dla siebie. Musiały poznać własne „ja” i zacząć kierować się wewnętrznym głosem.

Boska i wojownicza HeatherAsh Amary to pozycja, która ma pokazać kobietom, że tylko one mogą definiować same siebie. Autorka podzieliła swój poradnik na lekcje, które mają pomóc czytelniczkom w tej drodze.

Na wstępie opowiedziano jednak o tym, skąd wziął się pomysł na książkę. Autorka zaprezentowała przemianę postrzegania kobiety w dziejach, ale zrobiła to w wielkim skrócie, by nie zanudzać czytelnika. Nie jest to lekcja historii, raczej odkrycie pod kątem kulturowym różnic, które widzimy na co dzień między nami a mężczyznami.

Potem kolejno autorka prowadzi nas przez działy, które mają pomóc w odnalezieniu siebie, słuchanie wewnętrznego głosu i w rezultacie odkryciu i zdefiniowaniu własnego „ja”. Znajdziemy tu wiele przykładów z życia, które mogą skojarzyć nam się z własnymi wspomnieniami czy zachowaniami. To pokazuje, że nie tylko my działamy w jakiś sposób, ale też inne kobiety mają to w zwyczaju. Autorka na podstawie tych przykładów wyjaśnia, na co powinnyśmy zwrócić uwagę.

Jednak historie to nie wszystko. W książce znajdziemy też ćwiczenia, które powinnyśmy wykonać, by się doskonalić. To wzbogaca lekturę i sprawia, że jest ona praktycznym poradnikiem. Ciekawym pomysłem jest też zastosowanie list – podpunktów, które coś nam przypominają, skłaniają do przemyślenia kilku kwestii lub są pomocne przy wykonywaniu ćwiczeń.

Do tego książka jest wydana w naprawdę ładny sposób. Każdy rozdział zaczyna się rysunkiem kobiety w tle tekstu. Jest to bardzo atrakcyjne i nie odciąga uwagi od treści, ale przyjemnie oddziela od siebie rozdziały.

Jeśli szukacie pozycji, która pomoże wam inaczej spojrzeć na siebie i swoje życie, będzie dla was bodźcem do zastanowienia się nad sobą i pozwoli nabrać nieco pewności siebie – to właśnie taka książka. Boska i wojownicza to przyjemny poradnik, który ma podbudować kobiety i sprawić, że poczują się one lepiej. Przy okazji jest nieźle napisany. Plusem jest też to, że znajdziemy w nim wiele przykładów i ćwiczeń, które możemy wykonać. Ciekawa lektura dla pań.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:


1 komentarz:

  1. Takich książek ostatnio jak na pęczki, ale jeśli jest dobra i pomaga to trzeba dać jej szansę ;)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!