"Bajki o smokach podróżnych" Agnieszka KorolAutor: Agnieszka Korol
Tytuł: Bajki o smokach podróżnych
Wydawnictwo: Wist
Liczba stron: 64

Smoki podróżne to takie istoty, które uwielbiają zwiedzać świat. Często zabierają ze sobą w podróż ludzi, z którymi lubią rozmawiać, i często się z nimi przyjaźnią. To nie okrutne gady, które zjadają owce i palą wioski, wręcz przeciwnie! To sympatyczne stworzenia, bardzo mądre i otwarte. Nie dziwi więc, że powstała książka z ich przygodami.

Bajki o smokach podróżnych Agnieszki Korol to kolejna pozycja tej autorki poświęcona smokom. W książce znajdziemy kilka opowiadań, w których ważną rolę ogrywają smoki. Istoty te są przeróżne – niektóre nie chcą być smokami, inne pomagają swoim przyjaciołom w ważnych misjach, jeszcze inne szukają przyjaciół. Każdy z nich jest inny, ma swój charakter i przyzwyczajenia. 

Smoki towarzyszą nie tylko ludziom, lecz także innym magicznym istotom jak czarownica czy krasnal. Nieważne, z kim się przyjaźnią, najważniejsze są ich przygody. Pewien smok pomaga na przykład zmienić niegrzeczną księżniczkę w dobrą dziewczynę, inny pomaga królewnie w spełnianiu jej marzeń, a jeszcze inny wędruje z królewiczem, który szuka żony. 

Jak zwykle opowiadania są napisane w bardzo baśniowym klimacie. Poza postaciami, które tu spotykamy, ważne są też ich wybory. Autorka chciała pokazać, że nieważne, kim jesteśmy, ważne, by być dobrym, miłym i uprzejmym, bo wtedy może nas spotkać coś dobrego. Każda z opowieści ma jakiś morał, nie są to tylko suche bajki z przygodami. Opowiadania wnoszą coś do naszego życia i pokazują różne sytuacje, które mogą nas spotkać w życiu pozabajkowym. 


Treść wzbogacona jest ilustracjami Jolanty Jaworskiej. Obrazki nawiązują do opowiadań, pokazują jakąś scenę z tekstu. Część z nich jest kolorowa, część to tylko szkice. Pięknie wzbogacają one treść, uzupełniają ją i sprawiają, że czyta się to z jeszcze większą przyjemnością.

Dużym plusem jest też fakt, że czcionka w książce jest dość spora. Na pewno ułatwi to najmłodszym czytelnikom, do których kierowana jest ta pozycja, czytanie. Mogą oni samodzielnie pochłaniać lekturę, dobrze się przy niej bawiąc.

Bajki o smokach podróżnych to ciekawy zbiór opowiadań Agnieszki Korol. Miałam już okazję czytać kilka jej utworów i miło wspominam tę lekturę. To pozycje dla małych czytelników. Bajki nie są długie, za to są interesujące i przyjemnie się je czyta. Pozycja dla małych fanów baśni.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości autorki, Agnieszki Korol.

3 komentarze:

  1. Ach te bajki, dawno nic takiego nie czytałam. I lubię smoki, więc książka spoko. :3
    Lost in books

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że dzieciaki będą zadowolone :) Zapamiętam tytuł, żeby polecać w pracy :)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!