"Złoty Tarot" wróżbita Soleil, tarocistka MagdaTytuł: Złoty Tarot
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 108

http://talizman.pl/tarot/165259-zloty-tarot-karty-ksiazka-9788373777316.html
Tarot to najpopularniejsza z talii do wróżenia. Powstały różne jej odmiany, jednak symbolika jest zazwyczaj ta sama. Tarot pomaga odpowiedzieć na pytania. Każdy może się nauczyć jego rozkładania. Talia to 78 kart, z czego 22 to Arkana Wielkie, a 56 – Arkana Małe. Ich rysunki pokazują pewne symbole, w których musimy doszukiwać się znaczenia.

Złoty Tarot stworzony przez wróżbitę Soleila i tarocistkę Magdę to talia kart i podręcznik. Te dwie rzeczy chowają się w niewielkim pudełku wraz z krótką instrukcją pierwszego użycia kart.

W podręczniku zanotowano informacje o Arkanach Wielkich. Do miniatur dopisano ich znaczenie, ale nie jest ono jednoznaczne, można je interpretować nieco inaczej, to tylko propozycje rozumienia. Są też pokazane negatywne strony kart. Do tego dodano komentarze twórców podręcznika, umieszczone na końcu książki.

Pojawiają się też informacje o Arkanach Małych i rozkładzie kart. Są one jednak bardzo skąpe, więcej miejsca poświęcono na opisanie Arkanów Wielkich. Książeczka nie jest zbyt wielka, jest też dość cienka, stąd może brak nadmiarowych informacji. Strony są za to ozdobione – nagłówki i miniatury kart wzbogacają podręcznik.

Jeśli chodzi o same karty, to ich ilustratorem jest Katarzyna Kozłowska. Na jednej stronie mamy ciemny motyw z kluczami i pentagramami. Z drugiej umieszczono ilustracje i podpisy. Na kartach znajdziemy ludzkie postacie z konkretnymi atrybutami. Ilustracje są kolorowe, żywe, piękne, nieco baśniowe i magiczne. Nie brakuje im szczegółów, ale nie są też nimi przeładowane.

Elegancji dodaje kartom złote zdobienie na brzegach. Jest niezwykłe, pasuje do Tarota idealnie. Podoba mi się, ponieważ nadaje talii charakteru i odróżnia ją od innych. Same karty są całkiem spore. Wykonano je z dość sztywnego tworzywa, dzięki czemu nie będą się giąć przy tasowaniu.

Ogólnie uważam, że ta talia jest wyjątkowo piękna. Podobają mi się ilustracje i jej wykonanie. Trochę brakuje mi szczegółowych informacji na temat samego Tarota, jednak podręcznik zakłada, że wcale nie musimy mieć gotowych rozwiązań, by stawiać karty. Talia jest profesjonalna, a książka uzupełnia naszą wiedzę.

Polecam osobom, które szukają swojej talii Tarota i chcą spróbować swoich sił we wróżeniu. To wyjątkowo ładnie wykonany zestaw, który przypadnie Wam do gustu.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:


4 komentarze:

 1. Jakoś nie mogę się przekonać do takich rzeczy. Kompletnie nie jestem w stanie uwierzyć, że w takich kartach można zobaczyć coś więcej niż namalowane na nich obrazki. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale te obrazki cos przedstawiaja, prawda? I to one daja odpowiedz :)

   Usuń
 2. Do stawiania kart Tarota potrzeba dystansu do sprawy, intuicji i doświadczenia. Znaczeń najlepiej uczyć się z praktyki i z opisów kart, które można znaleźć w wielu miejscach w internecie. Mnie kolorystyka tej tali nie urzeka, wolę bardziej minimalistyczną grafikę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tarot to rewelacja. Talie, które posiadam dodają 'tego czegoś' podczas stawiania kart, a najczęściej jest to tarot miesięczny.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!