w.bibliotece.plPortal, który umożliwia dzielnie się informacjami na temat zbiorów książkowych bibliotek publicznych i prywatnych kolekcji.
Portal w.bibliotece.pl integruje katalogi bibliotek z całej Polski. Dzięki katalogom internetowym, które można podłączyć do bazy portalowej, biblioteki mogą udostępniać informacje o swoich zbiorach. Pomaga im to w pracy, ponieważ czytelnicy sami mogą sprawdzić, która placówka w ich mieście posiada dany egzemplarz. Można go również zamówić bądź zarezerwować za pośrednictwem w.bibliotece.pl. Poza katalogiem istnieje również możliwość reklamowania biblioteki – informacje o wydarzeniach, które publikowane są na koncie każdej z placówek, docierają do szerokiego grona odbiorców.

Strona zachęca również wydawców, księgarzy czy antykwariuszy do zakładania kont, dzięki którym będą mogli tworzyć wirtualne półki ze swoimi zbiorami. Także czytelnicy i miłośnicy książek znajdą tu coś dla siebie. Portal jest dobrym miejscem do katalogowania swoich zbiorów. Możemy je ustawiać w swoich wirtualnych biblioteczkach, oceniać, komentować i recenzować. Zrzeszając się w grupy lub dyskutując na forum, będziemy mogli poznać ciekawych ludzi o pasji podobnej do naszej.
Portal w.bibliotece.pl ma jedno zadanie – wspierać czytelnictwo w Polsce. Pomaga bibliotekom, umieszczając w ogólnopolskiej bazie wszystkie egzemplarze książek. Dzięki temu mamy łatwy dostęp do przeglądania zbiorów.

Portal w.bibliotece.pl udostępnia także e-booki (Wolne Lektury, IBUK Libra) oraz prowadzi stronę na Facebooku, na której publikowane są zdjęcia z bibliotek, cytaty i fragmenty recenzji opublikowanych na stronie www.
Więcej informacji znajdziecie TU.


3,2 mln wydań
15,5 mln dokumentów
1,6 tys. bibliotek
25 tys. kont czytelników
kilka tysięcy recenzji

7 komentarzy:

 1. Szalenie podobają mi się te sowy :D
  Gdyby nie Ty nie wiedziałabym o takiej stronie. Jesteś wielka, już biegnę sprawdzać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam szczególnie do katalogowania zbiorów domowych!

   Usuń
 2. Ciekawy pomysł na stronę. Będe musiała tam zajrzeć.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam wiele o tym portalu, głównie za sprawą... Swojej biblioteki. :) Szkoda, że tak mało osób jeszcze o nim wie. Dzięki temu tekstowi może usłyszy o nim więcej ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sowy są obłędne :) A portal chętnie odwiedzę :)

  www.papierowenatchnienia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz słyszę o tej stronie. Fajna inicjatywa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Założyłam sobie tam konto ostatnio, ale nie mam zbytnio czasu, żeby ogarnąć ten portal.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!