Zapowiedź: "Pod kloszem" Meg WolitzerMeg Wolitzer
Pod kloszem
tytuł oryg: Belzhar
z ang. przeł. Paulina Gąsior
JEST MIEJSCE, W KTÓRYM ZAGUBIENI SIĘ ODNAJDUJĄ

Gdyby życie było sprawiedliwe, Jam Gallahue nadal mieszkałaby w rodzinnym New Jersey ze swoim uroczym chłopakiem z Wielkiej Brytanii – Reevem Maxfieldem. Oglądaliby razem stare skecze i całowali się między regałami szkolnej biblioteki. Z pewnością nie byłaby teraz w Wooden Barn, szkolnym ośrodku terapeutycznym w Vermoncie, i nie chodziłaby na przeznaczone tylko dla wybranych uczniów (rzekomo odmieniające życie) lekcje pt. „Specjalne zagadnienia z literatury angielskiej” poświęcone wyłącznie twórczości  Sylvii Plath.

Życie jednak nie jest sprawiedliwe. Reeve’a nie ma już od ponad roku, a Jam wciąż nie może otrząsnąć się po stracie. Kiedy zadanie domowe polegające na pisaniu pamiętnika otwiera Jam i pozostałym uczniom drogę do innego świata, nazwanego przez nich Belzharem, dziewczyna odkrywa rzeczywistość, w której czas staje w miejscu, a ona  znów może poczuć obecność  Reeve’a. Jednak zapełniając kolejne strony dziennika, Jam musi zmierzyć się z prawdą i zdecydować, jak wiele jest gotowa poświęcić, by odzyskać to, co utraciła.

Zapierająca dech w piersiach i zaskakująca historia o pierwszej miłości, głębokim cierpieniu i sile, jaką daje pogodzenie się ze swoim losem
Najlepsza Książka Dla Młodzieży 2014 wg tygodnika Entertainment Weekly
Top YA 2014 wg magazynu TIME
Nowy tytuł w serii Myślnik
„Wolitzer wymyśliła dla młodych czytelników świat, w którym najwyższą, uświęconą władzę sprawują czytanie i pisanie”. The New York Times Book Review
„Mocna, oryginalna książka”. Publishers Weekly
Data publikacji: 17 czerwca 2015
Cena: 34,90 zł
ISBN: 978-83-64481-50-5
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: ok. 300
Oprawa:  broszurowa ze skrzydełkami
Gatunek: lit. młodzieżowa, współczesna

MEG WOLITZER jest znaną i nagradzaną pisarką amerykańską, scenarzystką, autorką bestsellerów „New York Timesa”, w tym powieści The Interestings, The Uncoupling, The Ten-Year Nap, Pozycja,  Żona.  Mieszka z rodziną w Nowym Jorku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!