Konkurs z Bukowym Lasem

Sutter Keely to rozrywkowy gość, który poderwie do tańca największego smutasa. W szkole daleko mu do orła, nie planuje studiów i prawdopodobnie spędzi większość życia, składając koszule w sklepie z męską odzieżą. Trudno. Ważne, że miasto jest pełne kobiet, a dobry alkohol potrafi sprawić, że życie jest absolutnie fantastyczne.

Pewnego ranka po nocnej balandze Sutter budzi się na obcym trawniku i poznaje Aimee. Aimee nie wie, o co chodzi w życiu. Aimee to towarzyska porażka. Aimee potrzebuje pomocy, więc bohaterski Sutterman podejmuje wyzwanie. Ma plan: pokaże jej, na czym polega dobra zabawa i puści ją wolno, gdy będzie gotowa żyć pełnią życia. Jednak okazuje się, że Aimee to dziewczyna inna niż wszystkie, które poznał do tej pory. Nie wiedząc kiedy i jak, Sutter zakochuje się po uszy. Do tego czuje, że po raz pierwszy w życiu ma wpływ na kogoś innego – może mu pomóc, ale może też go zniszczyć…

 Do wygrania "Cudowne tu i teraz".

Zasady:
1. Konkurs trwa od 28.04 do 10.05.
2. Zgłoszenia przyjmowane są pod tym postem.
3. By wziąć udział w konkursie należy podać swój e-mail i odpowiedzieć na pytanie konkursowe.
4. Będzie miło, jeśli polubicie stronę wydawnictwa Bukowy Las.
5. Zwycięzca zostanie poinformowany o wyniku drogą mailową.
6. Do nagrody dorzucam kilka drobiazgów - słodkości i zakładki.

Zadanie konkursowe:
Sutter chciał pokazać Aimee, na czym polega dobra zabawa. Co Wy byście jej pokazali, gdybyście byli na jego miejscu?
Odpowiedź powinna mieć maksymalnie 5 zdań.

Powodzenia!

15 komentarzy:

 1. O, u mnie konkurs z tą samą nagrodą ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się!

  Dobra zabawa jedynie z książką :) Dobra zabawa to wsiąść do samochodu lub na rower i pojechać gdziekolwiek z najbliższą osobą. Nie mieć określonego celu, tylko jechać- nie patrzeć w tył. Dzięki temu nie tylko świetnie można się bawić, ale i poznać wiele ciekawych miejsc. Zobaczyć, że świat jest piękny :)

  anna.drzyzga1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ups.. troszkę się rozpisałam, więc dodaję skróconą wersję mojego komentarza :D

   email: truskawka7601@wp.pl

   Mogłabym pokazać jej duuużo i prawdopodobnie byłyby to rzeczy materialne, więc zdecydowałabym się na coś duchowego. Pokazałabym jej, jak cieszyć się z życia, jak zawsze znaleźć pozytywną stronę sytuacji, jak radować się z małych rzeczy, jak ż y ć. Może to banalne, ale według mnie trzeba mieć dystans do siebie i świata, zawsze trzeba dziękować za to, co się ma - inni nie mają nic. Trzeba być wdzięcznym za małe drobiazgi, które czynią nasze skromne i nudne życia kolorowymi. Pokazałabym Aimee, jak iść przez życie, by się nie złamać, ale lekko ugiąć, wyprostować i iść dalej z wypiętą piersią - nie jestem ekspertem, nie jestem doświadczoną dziewięćdziesięciolatką, ale staram się jak mogę, dlatego z chęcią pokazałabym jej życie od tej dobrej strony :)

   PS. fp Bukowego Lasu już polubiony od bardzo dawna - przecież to jedno z najlepszych wydawnictw :D

   Usuń
 4. Czym jest dla mnie dobra zabawa? Poczekałabym na wiosenny, przyjemny deszcz, któremu towarzyszyłaby tęcza i kazałabym wraz ze mną wirować i zatracić się w nim. Niby nic, niby nie wiele, ale takie małe przeżycie naprawdę potrafi pokazać, że dobra zabawa łączy się z czymś więcej. Z czymś co jest ponad. Gdyby to jednak nie wypaliło zabrałabym ją na koncert. Najlepiej na ten z ostrym brzmieniem. :>

  mrocznaalice@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. coś tam, coś tam ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobra zabawa = coś szalonego! Od razu przychodzi mi na myśl skok na bungee! Na deser skok ze spadochronu! A wieczorkiem imprezka przy ognisku na plaży ! Żyć, nie umierać ! :)
  magda.niska@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Patrycja.dorotka@gmail.com

  Dobra zabawa, czyli uchwycenie chwil szczęścia, które zostaną z nami na zawsze, tak to rozumiem. Już widzę nasze wspólne chwile, najpierw coś dla ciała, czyli obejście najlepszych restauracji i spróbowanie wszystkiego, czego normalnie bym się nie odważyła. Potem wycieczka po niebezpiecznych miejscach, takich z dreszczykiem, następnie zrobienie fotek przypadkowym ludziom w dziwnych sytuacjach, później samym sobie... Na koniec dnia zaś coś ekstremalnego, o czym zawsze marzyłam, czyli lot paralotnią pod rozgwieżdżonym niebem, bajka... ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. mail: dominika.justyna@poczta.onet.pl

  Dobra zabawa polega na ucieczce od codzienności. Na wyrwaniu się samemu lub z kimś na pewien czas, jadąc prosto, bez określonego celu podróży, po drodze gubiąc się kilka razy. Codziennie spać w innym miejscu, poznawać nowych ludzi, jeść coraz to nowe rzeczy, tańczyć, śpiewać, robić coś godnego zapamiętania. Kolekcjonować wspomnienia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobra zabawa polega na tym, że jeśli w ostatniej chwili dowiadujesz się, że wygrałeś konkurs na koncert Jamesa Blunta, jedyną twoją reakcją jest spojrzenie na przyjaciółkę siedzącą obok Ciebie i stwierdzenie: NO JASNE, ŻE JEDZIEMY! Przygotowanie: jeden dzień; przejazd: pół Polski. Gdybym więc miała pokazać komuś, czym dobra zabawa jest, zapytałabym się go, co chciałby zrobić.
  I zrobilibyśmy to natychmiast.

  pannakac@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój e-mail: Alfa858@wp.pl

  Dobra zabawa to coś o co się mnie raczej nie pyta. Czemu? Najlepiej bawię się czytając fajne książki. Albo spotykając się na mojej ukochanej wsi, gdzie nie ma ani zasięgu ani bieżącej wody z moimi kuzynkami z Opola, bądź stojąc na deszczu i przemakając do suchej nitki. Zależy od gustu.

  OdpowiedzUsuń
 11. email : ada.polak20@gmail.com

  Gdybym miała komuś pokazać co to jest dobra zabawa, prawdopodobnie zajęłoby mi to więcej niż jeden dzień <3 Na początek pewnie chciałabym zabrać ją na koncert, żeby mogła się wyszaleć, wytańczyć i spędzić miło czas. Później dla odmiany pokazać jej wiosnę; zabrać do zoo lub do ogrodu botanicznego, żeby mogła zobaczyć tego rodzaju piękno. Następnie poszłybyśmy do restauracji, czy na zakupy, aby dostrzegła komfort jaki świat nam oferuje. Potem chciałabym ją namówić na sport: iść popływać, pograć w piłkę, pojeździć na rowerach. Na koniec po prostu bym ją wzięła na dwór ze znajomymi, żeby zwyczajnie się przejść, porozmawiać, pośmiać. Po tym wszystkim sama mogłaby zdecydować czym dla niej jest dobra zabawa, bo dla każdego jest czymś innym. Naszym zadaniem jest tylko tego znalezienie :)

  Wiem, że zdań jest za dużo i naprawdę przepraszam ale nie umiałam już bardziej skrócić :(
  + Obserwuję twojego bloga, a stronę wydawnictwa lubię już od jakiegoś czasu :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobra zabawa to w moim rozumowaniu chwile, które już na zawsze pozostaną w naszej pamięci, to momenty, w których zapominamy o naszych zmartwieniach i troskach... o całym świecie.
  Dobra zabawa to nie tylko adrenalina we krwi, tak więc ja zdecydowałabym się na cos trochę innego - na początku poszłybyśmy do jakiejś podrzędnej knajpy z samymi fast foodami i zamówiłybyśmy tyle niezdrowego jedzenia, że rozbolałyby nas brzuchy. Potem przechodząc ulicami, spiewałybyśmy głośno bezsensowne piosenki, żeby zwrócić uwagę przechodniów i później zadawałybyśmy pytania od czapy, niczym się nie przejmując, obczaiłybyśmy ładnych chłopców, zrobili sobie z nimi zdjęcia :) Wróciłybyśmy do domy, by móc porzucać w siebie balonami wypełnionymi wodą i zrobić sobie nawzajem makijaż z zamkniętymi oczami. I to chyba tyle, bo to podstawy, kiedy się trzyma z szalonymi dziewczynami :)

  ola291998@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!